Een abstracte kleuren zeefdruk uit 1987 van Theodora Plas (1957)
Titel: "Only you"
Oplage: 15 van 75
Met potlood gesigneerd, gedateerd en genummerd
Ingelijst in een goudkleurige houten lijst, voorzien van ontspiegeld glas.
De zeefdruk is in zeer goede staat. De lijst verkeert eveneens in zeer goede conditie, weinig slijtplekjes. Het werk kan zo aan de muur.
Foto's maken deel uit van de beschrijving.
Over de kunstenaar:
Theodora Plas, geboren in 1957 in Den Helder, is een beeldend kunstenaar die vooral schilderijen maakt, maar ook glasprojecten doet.
Opleiding: Koninklijke Academie in Den Haag (1975-1980).
Werkzaam in Den Haag.
Stijl: Abstract
De vormentaal van haar non-figuratieve werk laat vaak banen zien, verticale lijnen die hemel en aarde lijken te verbinden. Haar werk kent een intens kleurgebruik. Haar kleuren zijn intens, maar subtiel op elkaar afgestemd en stralen een zekere ingetogenheid uit.
Zij werkt ook vaak met teksten in haar werk. Dagboekfragmenten, passages uit literatuur, oude geschriften, poëzie en muziek vormen het startpunt voor veel van haar doeken. Ze laat deels dekkende, deels transparante lagen verf met elkaar overlappen en verwerkt zo de verf en de teksten tot een geheel.
Theodora Plas exposeerde sinds 1980 regelmatig in binnen- en buitenland, o.a. in Singapore, New York, Chicago en Pforzheim. Ook nam zij deel aan aan diverse internationale kunstbeurzen waaronder Art Basel, Chicago Art Fair en Art Miami.