Dit werk, getiteld Driekoningen in Vlaanderen, is een origineel schilderij van Toon Tieland (†), een bekende Nederlandse kunstenaar binnen de naïeve, figuratieve schilderkunst.
Het schilderij toont een winters Vlaams landschap bij avondlicht, waarin drie figuren — verwijzend naar het Driekoningenverhaal — door de sneeuw trekken, geleid door een ster. In de verte is een dorp met kerk zichtbaar. De compositie is verstild en verhalend, met vereenvoudigde vormen en een sterk gevoel voor kleur en ritme, kenmerkend voor Tielands oeuvre.
Het werk is uitgevoerd in olieverf op canvas en verkeert in perfecte staat. Het schilderij is ingelijst in een sobere witte lijst, die het werk rustig omlijst en geschikt maakt voor directe presentatie.
Toon Tieland kende een actieve en succesvolle periode in de jaren 1980–2000, waarin zijn werk breed werd verkocht aan verzamelaars in Nederland en Vlaanderen. Originele werken van de kunstenaar zijn door zijn overlijden beperkt beschikbaar geworden.
Dit schilderij is afkomstig uit familiebezit en wordt aangeboden door een directe nabestaande.
Wij zijn bereid het schilderij eventueel te brengen indien de koper in Nederland woont, dit is bespreekbaar.