Anton Heyboer (1924-2005)
  5. Muzikant
  6. >
  7. Anton Heyboer
Anton Heyboer (1924-2005)

Anton Heyboer (1924-2005)

Kunstschilder, Graficus, Tekenaar

Anton HEYBOER (Sabang 1924 - Den Ilp 2005)

Anton Heyboer (1924-2005) was een markante Nederlandse kunstenaar wiens eigenzinnige en controversiële werk een blijvende indruk heeft achtergelaten op de kunstwereld. Zijn kunstuitingen varieerden van schilderijen tot tekeningen en grafische werken, en zijn unieke stijl en persoonlijkheid blijven een onderwerp van discussie en bewondering.

Geboren in 1924, ontwikkelde Heyboer een eigenzinnige aanpak van kunst die vaak rauw, emotioneel en direct was. Zijn werk werd gekenmerkt door een gedurfde combinatie van lijnen, vormen en kleuren, wat resulteerde in composities die zowel intrigerend als provocerend waren.

Een kenmerkend aspect van Heyboer's werk was zijn gebruik van collage-achtige structuren, waarbij hij diverse materialen en texturen combineerde om een gelaagd effect te creëren. Deze unieke benadering gaf zijn kunstwerken een diepte en complexiteit die de kijker uitdaagde om verder te kijken dan het oppervlak.

Heyboer's persoonlijke leven en excentrieke levensstijl voegden nog meer dimensie toe aan zijn artistieke persoonlijkheid. Hij leefde en werkte met meerdere vrouwen, wat resulteerde in intrigerende portretten en scènes van het leven in zijn commune.

Hoewel Anton Heyboer niet zonder controverse was, blijft zijn invloed op de kunstgeschiedenis onmiskenbaar. Zijn vermogen om emotionele diepgang vast te leggen in zijn kunst, evenals zijn vermogen om conventionele artistieke grenzen te negeren, maken hem tot een unieke figuur in de moderne kunstwereld.

Met zijn onderscheidende stijl, persoonlijkheid en blijvende nalatenschap, wordt Anton Heyboer erkend als een kunstenaar wiens werk blijft resoneren bij zowel kunstliefhebbers als verzamelaars over de hele wereld.

Aangeboden items
40
Verkochte items
1478
Nationaliteit
Nederlands Nederlands
Links
Favoriet
Techniek Acryl
Afmetingen 84 x 113 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 675
Anton Heyboer - Kip in aansprekende kleuren kopen? Bied vanaf 150!
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands Kip in aansprekende kleuren
Techniek Aquarel
Afmetingen 40 x 29 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Japans Papier
€ 150
Anton Heyboer - Vrouw liggend kopen? Bied vanaf 350!
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands Vrouw liggend
Techniek Aquarel
Afmetingen 85 x 110 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 350
Anton Heyboer - Ingelijste tekening: 2 figuren- 1985 kopen? Bied vanaf 100!
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands Ingelijste tekening: 2 figuren- 1985
Techniek Potlood
Afmetingen 57 x 79 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 100
Direct kopen
Anton Heyboer - Kip in met klaver blad en onschuld kopen? Bied vanaf 375!
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands Kip in met klaver blad en onschuld
Techniek Ets
Afmetingen 50 x 40 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 375
Direct kopen
Anton Heyboer - Acryl op papier, Liggend naakt kopen? Bied vanaf 275!
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands Acryl op papier, Liggend naakt
Techniek Gemengde Techniek
Afmetingen 54 x 79 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 275
Direct kopen
Anton Heyboer - Inkttekening op dik molenpapier, Zonder titel / Crucifix kopen? Bied vanaf 250!
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands Inkttekening op dik molenpapier, Zonder titel / Crucifix
Techniek Penseel (Inkt)
Afmetingen 62 x 72 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 250
Direct kopen
Anton Heyboer - Zeer grote ets, Primaire leven kopen? Bied vanaf 300!
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands Zeer grote ets, Primaire leven
Techniek Droge Naald
Afmetingen 107 x 79 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 300
Direct kopen
Anton Heyboer - Moeder met kind - Olieverf op leisteen - jaren 90 kopen? Bied vanaf 350!
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands Moeder met kind - Olieverf op leisteen - jaren 90
Afmetingen 32.5 x 22.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Paneel
€ 350
Direct kopen
Anton Heyboer - Acrylverf , Abstracte voorstelling Kotter IJmuiden YM348 – 79 x 107 cm. kopen? Bied vanaf 150!
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands Acrylverf , Abstracte voorstelling Kotter IJmuiden YM348 – 79 x 107 cm.
Techniek Gouache
Afmetingen 79 x 107 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 150
Direct kopen
Anton Heyboer - Acrylverf , Abstracte voorstelling Oervogel / Kip – 79 x 107 cm. kopen? Bied vanaf 150!
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands Acrylverf , Abstracte voorstelling Oervogel / Kip – 79 x 107 cm.
Techniek Gouache
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 150
Direct kopen
Anton Heyboer - Acrylverf , Abstracte voorstelling Moeder met Kind – 79 x 107 cm. kopen? Bied vanaf 150!
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands Acrylverf , Abstracte voorstelling Moeder met Kind – 79 x 107 cm.
Techniek Gouache
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 150
Direct kopen
Anton Heyboer - Kruisiging van Jesus kopen? Bied vanaf 450!
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands Kruisiging van Jesus
Techniek Acryl
Afmetingen 101 x 132 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 450
Direct kopen
Anton Heyboer - Geen titel kopen? Bied vanaf 265!
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands Geen titel
Afmetingen 40 x 30 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 265
Direct kopen
Afmetingen 40 x 30 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 265
Direct kopen
Anton Heyboer - 3 boekwerken. 1975, 1976 en 2006. kopen? Bied vanaf 50!
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands 3 boekwerken. 1975, 1976 en 2006.
Techniek Hardcover
Afmetingen 26.5 x 23 cm (h x b)
€ 50
Direct kopen
Anton Heyboer - Drenthe 1946 kopen? Bied vanaf 395!
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands Drenthe 1946
Techniek Pastel/Krijt
Afmetingen 62 x 69.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 395
Direct kopen
Anton Heyboer - Ets - 1985 kopen? Bied vanaf 175!
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands Ets - 1985
Techniek Ets
Afmetingen 70 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 175
Direct kopen
Anton Heyboer - Confrontatie tussen het symbool van de onschuld met het dier. kopen? Bied vanaf 155!
Techniek Gemengde Techniek
Afmetingen 78 x 108 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 155
Direct kopen
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands Ingelijste ets - 1984
Techniek Ets
Afmetingen 50 x 59 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 200
Direct kopen
Anton Heyboer - Anton Heyboer, King of arts kopen? Bied vanaf 50!
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands Anton Heyboer, King of arts
Techniek Hardcover
Afmetingen 24.5 x 23 cm (h x b)
€ 50
Direct kopen
Anton Heyboer - Perenboom kopen? Bied vanaf 125!
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands Perenboom
Techniek Ets
Afmetingen 51.5 x 31.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Alleen in Passe-partout
€ 125
Direct kopen
Anton Heyboer - Geen titel kopen? Bied vanaf 500!
Techniek Acryl
Afmetingen 80 x 80 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 500
Direct kopen
Techniek Ets
Afmetingen 120 x 100 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 7.250
Direct kopen
Anton Heyboer - The System and the Animal kopen? Bied vanaf 750!
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands The System and the Animal
Techniek Gemengde Techniek
Afmetingen 100 x 127 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 750
Direct kopen
Anton Heyboer - Christus aan het kruis kopen? Bied vanaf 150!
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands Christus aan het kruis
Techniek Aquarel
Afmetingen 81 x 111 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 150
Direct kopen
Anton Heyboer - audio 4x kopen? Bied vanaf 50!
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands audio 4x
Techniek Overig
Afmetingen 12 x 14 x 1 cm (h x b x d)
€ 50
Direct kopen
Anton Heyboer - Dass muss ein Stuk von Himmel syn kopen? Bied vanaf 350!
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands Dass muss ein Stuk von Himmel syn
Techniek Ets
Afmetingen 53 x 43 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 350
Direct kopen
Anton Heyboer - Inkttekening , Het oerleven – Ingelijst, 82 x 66 cm - 1984 kopen? Bied vanaf 250!
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands Inkttekening , Het oerleven – Ingelijst, 82 x 66 cm - 1984
Techniek Pen (Inkt)
Afmetingen 82 x 66 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 250
Direct kopen
Anton Heyboer - Staand figuur met onschuld kopen? Bied vanaf 500!
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands Staand figuur met onschuld
Techniek Pastel/Krijt
Afmetingen 83 x 63 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 500
Direct kopen
Techniek Offset
Afmetingen 81 x 61 cm (h x b)
Ingelijst Ingelijst
€ 75
Direct kopen
Techniek Gemengde Techniek
Afmetingen 79 x 118 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 300
Direct kopen
Techniek Gemengde Techniek
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 350
Direct kopen
Techniek Gemengde Techniek
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 400
Direct kopen
Techniek Gemengde Techniek
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 300
Direct kopen
Afmetingen 108.5 x 135 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 750
Direct kopen
Anton Heyboer - kippen kopen? Bied vanaf 495!
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands kippen
Techniek Acryl
Afmetingen 95 x 125 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 495
Direct kopen
Anton Heyboer - Ets in bruin/rood kopen? Bied vanaf 175!
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands Ets in bruin/rood
Techniek Ets
Afmetingen 37.5 x 26 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 175
Direct kopen
Anton Heyboer - Bijzonder werk, acryl met potlood kopen? Bied vanaf 125!
Anton Heyboer (1924-2005) Nederlands Bijzonder werk, acryl met potlood
Techniek Acryl
Afmetingen 65 x 86 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 125
Direct kopen

Kunst van Anton Heyboer te koop

Wilt u graag kunst kopen van Anton Heyboer? Via Kunstveiling worden met grote regelmaat kunstwerken van Anton Heyboer te koop aangeboden. Heyboer maakte gedurende zijn leven veel schilderijen, inkttekeningen, collages, grafiek en andere kunstwerken in een herkenbare stijl en met vaak terugkerende onderwerpen. Bekijk nu het actuele aanbod in de veiling voor alle kunstwerken te koop van Anton Heyboer!

Bijzondere kunst kopen van Anton Heyboer

Wat maakt kunst kopen van Anton Heyboer bijzonder? Anton Heyboer was een zeer excentrieke kunstenaar met een kenmerkende eigen stijl en een hoge kunstproductie. Heyboer noemde zichzelf dan ook ‘de Robin Hood van de kunst’. Bij het grote publiek staat hij bekend om zijn turbulente levensstijl en zijn kleurrijke commune in Den Ilp in Noord-Holland, waar hij samenwoonde met zijn ‘bruiden’ en vanwaar hij aan een gigantisch oeuvre werkte.

Internationaal brak Heyboer in de jaren zestig door, nadat zijn werk werd tentoongesteld op de derde editie van Documenta in Kassel in 1964. In de navolgende jaren hangt zijn werk naast dat van tijdgenoten als David Hockney, Jean Debuffet en Francis Bacon op internationale exposities. Ondanks zijn populariteit is Heyboer zelf wars van de kunstwereld. Begin jaren tachtig verbreekt hij dan ook alle banden met de kunstwereld en trekt zich terug in Den Ilp.

Kunst verkocht Anton Heyboer in die periode vanuit zijn zelfgebouwde onderkomen in Den Ilp en via de galerie van zijn ‘vijfde’ vrouw aan de overkant van de straat. De galerie trok bezoekers uit het hele land die voor prijzen vanaf 100 gulden een echte Heyboer kochten. Kunstinstellingen daarentegen waren niet welkom in de galerie.

Ook de media wist hem in deze periode te vinden en van een vermaarde kunstenaar transformeerde hij naar een bekende Nederlander. Vandaag de dag zijn kunstwerken van Anton Heyboer nog steeds gewild en opgenomen in internationale collecties van onder andere het MoMa in New York, Tate Gallery in Londen en het Stedelijk Museum Amsterdam. Wilt u ook uw eigen moderne kunstwerken van Anton Heyboer kopen voor aan de muur? Bekijk dan snel het aanbod kunstwerken van Anton Heyboer te koop via Kunstveiling!

Hoe koop ik kunst van Anton Heyboer via Kunstveiling?

Kunstwerken van Anton Heyboer kopen via Kunstveiling makkelijk en betrouwbaar. Om mee te kunnen bieden op alle kunstwerken zoals de unieke schilderijen van Anton Heyboer in de veiling heeft u een account nodig. Heeft u een mooie tekening, ets of schilderij van Anton Heyboer op het oog? Dan brengt u via de knop ‘bied mee’ eenvoudig een bod uit. Bij het item ziet u altijd wat het openingsbod is, en wanneer de veiling afloopt. Bent u de winnende bieder? Dan wordt u automatisch per e-mail in contact gebracht met de verkoper. Lees voordat u bied op Kunstveiling altijd de Veilingregels.

Om op de hoogte te blijven van het aanbod kunstwerken te koop van Anton Heyboer in de veiling kunt u deze kunstenaar toevoegen aan uw favorieten. Als er nieuwe kunstwerken van Anton Heyboer te koop worden aangeboden, ontvangt u automatisch via e-mail bericht hierover.

Unieke gouaches en schilderijen van Anton Heyboer kopen

Via kunstveiling koopt en verkoopt u kunst op een betrouwbare en laagdrempelige wijze. Zo koopt u eenvoudig kunst van Anton Heyboer, maar ook van andere erkende kunstenaars, zoals Armando, Karel Appel of Kees van Dongen. Het oeuvre van Anton Heyboer is zeer omvangrijk en bestaat uit gouaches, inkttekeningen en grafiek vervaardigd met droge naald. Daarvoor gebruikte hij vaak lompenpapier van de papiermolen. Bekijk daarnaast ook eens het aanbod Anton Heyboer schilderijen. De schilderijen van Anton Heyboer staan bekend om hun expressieve en spontane karakter. Heyboer schilderde zowel abstract als figuratief, maar altijd op een losse en levendige manier. Zijn stijl en kleurgebruik en de emotie die zijn werk bij mensen oproept maken zijn schilderijen zeer gewild bij een breed publiek. Wilt u ook een uniek schilderij van Anton Heyboer kopen? Bijvoorbeeld zijn bekende en kleurrijke kip of oervogel? Bekijk dan nu huidige aanbod unieke kunstwerken van Anton Heyboer in de veiling!