5. David Hockney

David Hockney (1937)

1 aangeboden items / 11 verkochte items

FA. (73 x Favoriet)

David HOCKNEY (1937 Bradford)

schilder, graficus, fotografie en tekeningen

Opleiding:
Hockney volgde zijn opleiding aan de Koninklijke kunstacademie van Londen. David Hockney is een Engelse kunstenaar en een van de bekendste vertegenwoordigers van de popart. De vroege werken van David Hockney hebben een sterk anekdotisch karakter, en vallen op door hun ironische humor.

In 1964 vestigde David Hockney zich in Californië, waar hij een meer realistische schilderswijze ontwikkelde. De belangrijkste thema's in deze tijd waren zwembaden, portretten en landschappen. Vanaf 1966 gebruikte David Hockney steeds vaker foto's voor zijn schilderijen. In de zeventiger jaren trad de kunstenaar ook naar buiten met collages, die geheel bestonden uit foto's. In veel van deze werken wordt een situatie van verschillende standpunten bekeken om beweging te accentueren.

Na 1980 kreeg het werk van David Hockney een meer expressionistisch karakter. In zijn schilderijen bleek duidelijk zijn interesse voor andere kunstenaars als Pablo Picasso. Hockney wordt beschouwd als een van de meest invloedrijkste kunstenaars van de 20 eeuw.

Engels

David Hockney - The Lathe And Fire kopen? Bied vanaf 1750!

David Hockney - The Lathe And Fire

Geplaatst doorMigdale1

Eindtijd10-05-2021 om 19:03

Jaartal1969
TechniekEts
Afmetingen80 cm x 64 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst