5. Frank Lodeizen

Frank Lodeizen (1931-2013)

8 aangeboden items / 94 verkochte items

FA. (26 x Favoriet)

Frank LODEIZEN (Amsterdam 1931 - Amsterdam 2013)

Graficus, schilder, tekenaar

Opleiding:

Frank Lodeizen, is autodidact. Later in zijn carrière heeft Lodeizen, als docent lesgegeven aan de Gerrit Rietveld Academie te Amsterdam. |

Amsterdam

Frank Lodeizen is een Nederlandse kunstenaar. Als jonge oorlogswees maakt Lodeizen vrienden onder de dichtersgroep de Vijftigers, en trekt hij op met de kunstenaars van de Cobra beweging en ontdekt hij zelf potlood, gouache en etsnaald. Hij wordt een bekend figuur in de Amsterdamse galerie en kunstwereld. Frank Lodeizen werkt veel samen met dichters en schrijvers. Frank Lodeizen wordt ook wel de dichter van de droge naald genoemd. De natuur blijft zijn belangrijkste inspiratie bron.

Exposities en prijzen:

De 1e tentoonstelling van Frank Lodeizen wordt in 1949 in Cafe Reijnders door Remco Campert geopend.

8 aangeboden items van deze kunstenaar

Frank Lodeizen - Zigeuners in Amsterdam - 7 hand-ingekleurde zeefdrukken kopen? Bied vanaf 400!

Frank Lodeizen - Zigeuners in Amsterdam - 7 hand-ingekleurde zeefdrukken

Geplaatst dooreemooij

Jaartal1989
Afmetingen41 cm x 57 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Frank Lodeizen - Zeefdruk, handingekleurd: Zigeuners uit Amsterdam - 1989 kopen? Bied vanaf 55!

Frank Lodeizen - Zeefdruk, handingekleurd: Zigeuners uit Amsterdam - 1989

Geplaatst doorKiewitKunstonder100euro

Jaartal1989
Afmetingen38 cm x 56.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Frank Lodeizen - Hommage aan Max Ernst kopen? Bied vanaf 75!

Frank Lodeizen - Hommage aan Max Ernst

Geplaatst doorKeesvanDongenArt

Jaartal1976
Afmetingen65 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Jaartal1989
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Jaartal1989
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Jaartal1989
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Jaartal1989
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Frank Lodeizen - Houtsnede: de dichter Lucebert - 1957 kopen? Bied vanaf 250!

Frank Lodeizen - Houtsnede: de dichter Lucebert - 1957

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1957
TechniekHout/Linosnede
Afmetingen40 cm x 21 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout