5. Hugo Claus

Hugo Claus (1929-2008)

2 aangeboden items / 78 verkochte items

FA. (86 x Favoriet)

Hugo CLAUS

Schilder, Graficus, Dichter, Tekenaar

Geboren te Brugge (Belgie) in 1929, Overleden in 2008 te Antwerpen (Belgie).

Opleiding: Hugo Claus was betrokken bij CoBrA, waarvan hij in 1950 lid werd. Uit die periode dateren enkele expressionisitische gouaches. Claus nam deel aan enkele kleine CoBrA-tentoonstellingen. Belgi_

Het aandeel van Hugo Claus in de beweging was niet groot en naar eigen zeggen gebaseerd op de vriendschappen die hij met diverse leden onderhield, wat bijvoorbeeld blijkt uit het feit dat Pierre Alechinsky in 1949 zijn boek 'Zonder vorm van proces' illustreerde. Bovendien bracht Asger Jorn een wandschildering aan in zijn huis in Gent en assisteerde Christian Dotremont hem bij het maken van veel peinture-mots.Als beeldend kunstenaar exposeerde Hugo Claus in tal van landen. Zijn werk,vaak licht spottend van aard, is alom zeer geliefd. In 1988 publiceerde hij de roman 'Een zachte vernieling', waarin hij met ironie terugblikt op het begin van de jaren vijftig en de CoBrA-tijd.

Behoort tot de volgende stromingen/groepen: CoBrA

Exposities en prijzen:

Zijn werken bevinden zich in vele musea in Belgie en Nederland, maar ook ver daar buiten.

Door: Arthur Brouwers>

Belgisch

2 aangeboden items van deze kunstenaar

Hugo Claus - Originele tekening kopen? Bied vanaf 400!

Hugo Claus - Originele tekening

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorTimVerheyen

Eindtijd17-04-2021 om 22:18

Jaartal1992
TechniekPen (Inkt)
Afmetingen18 cm x 13 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorTimVerheyen

Eindtijd17-04-2021 om 22:19

Jaartal1952
TechniekPen (Inkt)
Afmetingen24 cm x 16 cm (h x b)
IngelijstNiet Ingelijst