5. Karel Colnot

Karel Colnot (1921-1996)

2 aangeboden items / 7 verkochte items

FA. (6 x Favoriet)

Karel Marinus Hendrikus COLNOT (Bergen, Noord-Holland, 2 september 1921 aldaar, 31 maart 1996) was een Nederlands kunstschilder, tekenaar, etser, lithograaf, graveur, beeldhouwer, aquarellist en wandschilder.Hij was een zoon van de kunstschilder Arnout Colnot, waarvan hij een tijdje lessen kreeg. Buiten een aantal buitenlandse reizen werkte hij voornamelijk in Bergen NH. Zijn vroege werk behoort tot de Bergense School.De kunstenaar Otto de Kat schreef dat uit Karel Colnot een verdienstelijk schilder zou kunnen groeien ofschoon zijn vader daar wel anders over dacht. Als je Karel Colnot naar zijn ontwikkeling als schilder vroeg dan zei hij; Ach, je weet hoe dat gaat. Je bent een beetje aan het schilderen en dan komt Dirk Klomp langs en die vraagt kijkt je vader er wel eens naar? Daarna is die zelfde Dirk Klomp naar mijn vader gegaan en heeft hem gezegd: Zeg Nout je mag je wel eens om je zoon bekommeren.Omstreeks 1960 verliet Karel Colnot de stijl van de Bergense School. Hij ging meer werken in de stijl van de Franse schilder C_zanne.

2 aangeboden items van deze kunstenaar

Karel Colnot - C4940-5, Keukenstilleven kopen? Bied vanaf 250!

Karel Colnot - C4940-5, Keukenstilleven

Geplaatst doorMarsmeijer

Eindtijd29-04-2021 om 19:13

Jaartal1986
Afmetingen93.5 cm x 73.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Karel Colnot - C4940-2, Strandgezicht met bootjes kopen? Bied vanaf 225!

Karel Colnot - C4940-2, Strandgezicht met bootjes

Geplaatst doorMarsmeijer

Eindtijd29-04-2021 om 19:15

Afmetingen73 cm x 88 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst