5. Pearl Perlmuter

Pearl Perlmuter (1915-2008)

1 aangeboden items / 7 verkochte items

FA. (7 x Favoriet)

Pearl PERLMUTER (New York City 1915 - Amsterdam 2008)

Pearl Perlmuter groeide als dochter van orthodoxe Oost-europese Joden op in New York City. Zij studeerde rechten aan de Fordham University School of Law en volgde avondcursussen beeldhouwkunst aan de gerenommeerde Art Students League of New York (van 1940 tot 1943 bij Willem Zorach en van 1943 tot 1945 bij Ossip Zadkine). Zij maakte in deze tijd kennis met de schilderkunst van Willem de Kooning en Jackson Pollock, beiden vertegenwoordigers van de abstract-expressionistische stroming.

In 1945 ontmoette zij de Nederlander Wessel Couzijn, die als Jood was uitgeweken naar de Verenigde Staten. Hij had zich eveneens laten inschrijven aan de Art Students League. Deze ontmoeting leidde tot een huwelijk tussen de twee in december 1945. In 1946 keerde Wessel Couzijn samen met Pearl terug naar Amsterdam, waar beiden een carrière hoopten op te bouwen maar waar het toch vooral Couzijn was, die de opdrachten kreeg.

Van 1963 tot 1967 was Perlmuter docente aan de Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten in Den Haag en van 1977 tot 1981 aan de Academie voor Kunst en Industrie in Enschede. In 2008 overleed ze op 92-jarige leeftijd

Amerikaans Nederlands

Pearl Perlmuter - Meandres kopen? Bied vanaf 70!

Pearl Perlmuter - Meandres

Geplaatst doorartaholic

Eindtijd30-05-2021 om 19:15

Jaartal1964
TechniekEts
Afmetingen40 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst