5. Rachid Ben Ali

Rachid Ben Ali (1978)

1 aangeboden items / 17 verkochte items

FA. (28 x Favoriet)

Rachid BEN ALI

Schilder, tekenaar, installatiekunstenaar

Geboren te Taza (Marokko) in jaartal 1978

Opleiding: Rachid Ben Ali is een autodidact.

Woont en werkt in Amsterdam en London.

De opvallende werken van de hedendaagse Nederlands/Marokkaanse kunstenaar Rachid Ben Ali spatten van het canvas af. Zijn handschrift is rauw, direct en intens. De kunstwerken verhalen over confronterende thema’s als racisme, homoseksualiteit, immigratie, oorlog en intolerantie. De persoonlijke frustraties en gevoelens staan centraal. Ook bevat het werk vaak verwijzingen naar seks. Ben Ali ziet seksualiteit als een krachtige bron van creativiteit en energie. In een kunsthistorische context is zijn kunst vergelijkbaar met het werk van de Amerikaanse kunstenaar Jean Michel Basquiat, net zo expressief, krachtig, maatschappijkritisch en beïnvloed door zowel straatkunst als stripkunst.

In het jaar 2000, is het werk van Rachid Ben Ali geselecteerd door koningin Beatrix, voor een door haar samengestelde tentoonstelling in het Stedelijk Museum te Amsterdam.

Exposities :

Groninger museum, Groningen, 1999

Museum Mesdag, Den Haag, 1999

Stedelijk Museum, Amsterdam, 2000, 2001 & 2005

Cobra Museum, Amstelveen, 2005

Musée Dar Si Saïd, Marakech (Marokko),2005

Door:Arthur Brouwers

Marokkaans Nederlands

Rachid Ben Ali - Ondergronds bestaan kopen? Bied vanaf 350!

Rachid Ben Ali - Ondergronds bestaan

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorSiebrenvdK

Eindtijd06-04-2021 om 22:14

Jaartal1998
TechniekGouache
Afmetingen64.5 cm x 78.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst