5. Reinder Homan

Reinder Homan (1950)

1 aangeboden items / 36 verkochte items

FA. (62 x Favoriet)

Reinder HOMAN

Schilder, graficus.

Geboren te Smilde in 1950.

Opleiding:

Homan volgde van 1968 tot 1973 een opleiding aan de avondschool van de Groningse Academie Minerva, en van 1973 tot 1975 de dagschool aldaar. Van 1975 tot 1976 bezocht hij de Jan van Eyck Academie in Maastricht.

Woont en werkt in Bakhuizen.

Na zijn kunstopleidingen heeft zich Reinder Homan zich gespecialiseerd in het etsen. Onderwerp van zijn kunst is de natuur, die hij speels in zink en koper afbeeldt. Subtiele details geven blijk van Homans aandacht en bezieling en tonen zijn liefde en respect voor de natuur. Homan maakt verstilde werken, maar behoudt de puurheid van de natuur, die de mens soms echter maar moeilijk ziet. Homan is docent etsen een de Academie Minerva, en sinds 1987 lid van de Haagse Etsclub.

Exposities en prijzen:

Reinder Homan heeft sinds de jaren ’80 verschillende soloexposities gehad, waaronder in het Singermuseum Laren en Pulchri Studio Den Haag. Ook was zijn werk onderdeel van meerdere groepsexposities. Hij heeft meerdere prijzen in ontvangst genomen, waarvan de Nederlandse Grafiekprijs in 1990 er één is.

Door: Arthur Brouwers

Reinder Homan - Dubbele ets, Z.T. Bloesemtakken in de knop - Ingelijst kopen? Bied vanaf 100!

Reinder Homan - Dubbele ets, Z.T. Bloesemtakken in de knop - Ingelijst

Geplaatst doorVeilingmeesterCollecties

Eindtijd01-08-2021 om 19:24

Jaartal1988
TechniekEts
Afmetingen51.5 cm x 66.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst