5. Roy Lichtenstein

Roy Lichtenstein (1923-1997)

1 aangeboden items / 64 verkochte items

FA. (149 x Favoriet)

Roy LICHTENSTEIN (New York 1923 - New York 1997)

Schilder, graficus, beeldhouwer

Opleiding:

Roy Lichtenstein volgde zijn opleiding aan de Art Students League in New York en de Ohio State University in Columbus.

Roy Lichtenstein is een van de belangrijkste vertegenwoordigers van de Amerikaanse pop art. Hij is bekend geworden door zijn werken met de stijlelementen uit de reclame, die steeds dominanter werd in de Amerikaanse naoorlogse cultuur, en met uitvergrote rasterpunten, afgeleid van de offsetprint. Tevens maakte Lichtenstein veel gebruik van de beeldtaal van stripverhalen, met felle kleuren, tekstballonnen, dikke outlines etc. Roy Lichtenstein is door zijn vernieuwende manier van werken wereldberoemd geworden en behoort tot een van de belangrijkste Amerikaanse kunstenaars uit de 20e eeuw.

Exposities en prijzen:

Roy Lichtenstein heeft geexposeerd vanaf 1962 in de galerie van Leo Castelli te New York, wat eigenlijk zijn echte doorbraak betekende. Werk van Roy Lichtenstein bevindt zich in zeer veel museale collecties over de hele wereld en zijn beelden zijn tevens in vele wereldsteden te bewonderen.

Amerikaans

Roy Lichtenstein - Triptych 'As I Opened Fire'. kopen? Bied vanaf 350!

Roy Lichtenstein - Triptych 'As I Opened Fire'.

Geplaatst doorSzmudo

Eindtijd13-08-2021 om 21:30

VerzendingInternationaal

Jaartal1965
TechniekLitho
Afmetingen64 cm x 53.3 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst