5. Ruud Cornelisse

Ruud Cornelisse (1940)

1 aangeboden items / 29 verkochte items

FA. (14 x Favoriet)

Ruud CORNELISSE (1940) is een post-cobra schilder en tekenaar. Opgeleid aan de Rietveld academie en het Instituut voor Kunstnijverheidsonderwijs in Amsterdam met als docent Willem (Wim) Strijbosch. Zijn stijlkenmerken zijn typisch Post-Cobra met haar surrealistische en expressieve uiting. Naast de vele schilderijen en olieverf en acryl heeft Rudi vele grafische technieken gehanteerd zoals etstechniek, houtgravure, kopergravure en linoleumdruk. De onderwerpen zijn veelal de uitingen van de dialoog. Ruud verbleef jarenlang op de ruïne van Brederode in Santpoort waar hij vele culturele evenementen heeft georganiseerd. Ook daar stondt de ontmoeting, de dialoog op de eerste plaats. Hij heeft als decorbouwer ook jarenlang voor Hause Orkater meegewerkt. Ruud was lid van X65 te Haarlem, Kunst zij ons doel en wordt genoemd in vele publicaties. Het krachtige werk van Ruud Cornelisse blijft op het netvlies staan en duwt je bovenop het schilderij zoekend naar dat geen wat je bindt en wordt een plaats van herkenning die dieper gaat dan het op eerste gezicht lijkt.

Uit Felison cahier no. 26. Tentoonstelling Acht uit Velzen, febr-mrt 1991

Ruud Cornelisse - Coltrane kopen? Bied vanaf 75!

Ruud Cornelisse - Coltrane

Geplaatst doorKunstmakelaar

Eindtijd29-07-2021 om 21:54

Afmetingen80 cm x 58 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst