5. Wout van Heusden

Wout van Heusden (1896-1982)

9 aangeboden items / 101 verkochte items

FA. (31 x Favoriet)

Wout van HEUSDEN (Rotterdam 1896 - Rotterdam 1982)

Wout van Heusden maakte vooral naar met zijn grafiek (etsen, litho?s en houtsnedes), maar was ook schilder. Hij was zoon in een arbeidersgezin en werkte tevens als huisschilder.

In de jaren 50 maakt hij grote etsen waarbij hij in combinatie met aquatint techniek, spontaan onstane vlekken verwerkte tot een mysterieus lijnenspel. De grote doorbraak voor Wout van Heusen kwam in 1962 toen hij een overzichtstentoonstelling kreeg in het Boymans van Beuningen van zijn grafiek. Zijn grafiek werd hoger gewaardeerd dan zijn schilderijen, maar Wout van Beuningen was een kluizenaar die weinig contact had met andere kunstenaars of galeriehouders. Hij ontwikkelde een geheel eigen stijl en trok zich weinig aan van de heersende opinie over kunst.

Wout van Heuden volgde zijn opleiding aan de Academie voor Beeldende Kunsten,Rotterdam.

Kijk voor uitgebreide informatie over Wout van Heusden op deze site: woutvanheusden.nl

Het werk van Wout van Heusen bevindt zich in vele museale, bedrijfs- en particuliere collecties, oa in de rijkscollectie en de collectie van het Boymans.

Enkele Exposities: Groninger Museum Frans Hals Museum Haarlem Van Abbemuseum Eindhoven Boymans van Beuningen Lakenhal Leiden Haags Gemeentemuseum Galerie ?t Haarlem

9 aangeboden items van deze kunstenaar
Wout van Heusden - Ets: abstract kopen? Bied vanaf 55!

Wout van Heusden - Ets: abstract

Geplaatst doorKiewitKunstonder100euro

Jaartal1970
TechniekEts
Afmetingen42 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Laatste
kans
Wout van Heusden - Ets: decorontwerp voor mensen zonder wereld - 1960 kopen? Bied vanaf 55!

Wout van Heusden - Ets: decorontwerp voor mensen zonder wereld - 1960

Jaartal1960
TechniekEts
Afmetingen64 cm x 49 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Laatste
kans

Jaartal1960
TechniekEts
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Wout van Heusden - ONTMOETING kopen? Bied vanaf 35!

Wout van Heusden - ONTMOETING

Geplaatst doorloverendale

Jaartal1977
TechniekEts
Afmetingen15 cm x 24 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Wout van Heusden - Ets - hommage aan de negerkunst II - 1975. kopen? Bied vanaf 55!

Wout van Heusden - Ets - hommage aan de negerkunst II - 1975.

Jaartal1975
TechniekEts
Afmetingen45 cm x 60.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Wout van Heusden - titel: WRAK kopen? Bied vanaf 40!

Wout van Heusden - titel: WRAK

Geplaatst doorloverendale

Jaartal1977
TechniekEts
Afmetingen18.5 cm x 20.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Wout van Heusden - Het teken boven de horizon kopen? Bied vanaf 75!

Wout van Heusden - Het teken boven de horizon

Geplaatst doorbosland149

Jaartal1956
TechniekEts
Afmetingen61.5 cm x 49.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Wout van Heusden - gesigneerde ets kopen? Bied vanaf 50!

Wout van Heusden - gesigneerde ets

Geplaatst doorFojo

Jaartal1976
TechniekEts
Afmetingen64 cm x 48 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Wout van Heusden - Ets - 1981 kopen? Bied vanaf 55!

Wout van Heusden - Ets - 1981

Jaartal1970
TechniekEts
Afmetingen48 cm x 64 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst