5. Verve

Verve

Opgericht in 1951 - opgeheven in 1958

Verve

Verve bestond uit een groep kunstenaars uit Den Haag die lid waren van de Pulchri Studio en valt onder de Nieuwe Haagse School. De groep Verve was met nadruk een groep, en geen vereniging, school of stroming. Er was een behoefte tussen beeldhouwers en schilders uit Den Haag op een gemeenschappelijk optreden naar buiten toe. Ze wilden verschillende bevolkingsgroepen beïnvloeden door hun werk en persoonlijk contact. De meeste leden van Verve werden geïnspireerd door Parijs, en werkten modern figuratief waarbij voornamelijk alledaagse voorwerpen of stadsgezichten werden geschilderd. De groep bestond uit 15 schilders en vijf beeldhouwers, en later traden nog enkele andere schilders tot de groep toe. Uiteindelijk werd de groep Verve opgevolgd door de groep Fugare, waarvan acht leden ook van Verve lid werden.

Afmetingen51 x 61 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 250
Willem Minderman - MANDJE II kopen? Bied vanaf 40!
Willem Minderman (1910-1985) Nederlands MANDJE II
TechniekEts
Afmetingen20 x 32 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 40
Kees Andrea - Harlekijn en jongens met vlieger, litho - Gratis verzending binnen Nederland! kopen? Bied vanaf 50!
Kees Andrea (1914-2006) Nederlands Harlekijn en jongens met vlieger, litho - Gratis verzending binnen Nederland!
TechniekLitho
Afmetingen63 x 48 cm (h x b)
GesigneerdSignatuur meegedrukt
€ 50
Co Westerik - westerik 78 kopen? Bied vanaf 175!
Co Westerik (1924-2018) westerik 78
TechniekLitho
Afmetingen32 x 38 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 175
Henk Munnik - z.t. | stadsplein kopen? Bied vanaf 50!
Henk Munnik (1912-1997) Nederlands z.t. | stadsplein
TechniekAquarel
Afmetingen21.7 x 27 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout
€ 50
Co Westerik - westerik 93 1/20 kopen? Bied vanaf 210!
Co Westerik (1924-2018) westerik 93 1/20
TechniekLitho
Afmetingen50 x 65 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 210
Co Westerik - gesigneerde ets kopen? Bied vanaf 255!
Co Westerik (1924-2018) Nederlands gesigneerde ets
TechniekEts
Afmetingen65 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 255
Theo van der Nahmer - Portret kopen? Bied vanaf 50!
Theo van der Nahmer (1917-1989) Portret
TechniekHoutskool
Afmetingen57.5 x 42.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 50
Kees Andrea - "Mensen en Dieren" | voor H.J. Wilzen kopen? Bied vanaf 30!
Kees Andrea (1914-2006) Nederlands "Mensen en Dieren" | voor H.J. Wilzen
Afmetingen17 x 22.8 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 30
Kees Andrea - De Voorde en herfst kopen? Bied vanaf 300!
Kees Andrea (1914-2006) Nederlands De Voorde en herfst
Afmetingen30 x 40 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerBoard
€ 300
Theo Bitter - Zonder titel kopen? Bied vanaf 250!
Theo Bitter (1916-1994) Zonder titel
TechniekGouache
Afmetingen43 x 86 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 250
Co Westerik (1924-2018) Nederlands Tekening/ aquarel - Ingelijst (1993)
TechniekAquarel
Afmetingen60 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 620
Kees Andrea - Jan van Keulen: Schildersprenten 1947 (gratis verzending binnen Nederland!) kopen? Bied vanaf 59!
Kees Andrea (1914-2006) Nederlands Jan van Keulen: Schildersprenten 1947 (gratis verzending binnen Nederland!)
TechniekLitho
Afmetingen63 x 47.5 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
€ 59
Co Westerik (1924-2018) Nederlands ingelijste gesigneerde ets
TechniekEts
Afmetingen40.5 x 50.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 259
Theo Bitter - 3 portretten kopen? Bied vanaf 60!
Theo Bitter (1916-1994) Nederlands 3 portretten
TechniekLitho
Afmetingen27 x 34 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 60
Kees Andrea - Fluitspeelster en dansers, handgesigneerde litho kopen? Bied vanaf 50!
Kees Andrea (1914-2006) Nederlands Fluitspeelster en dansers, handgesigneerde litho
TechniekLitho
Afmetingen48 x 63 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 50
Willem Minderman - Oude molen bij Den Haag kopen? Bied vanaf 60!
Willem Minderman (1910-1985) Nederlands Oude molen bij Den Haag
TechniekEts
Afmetingen34 x 43 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 60
Willem Minderman - Hofvijver kopen? Bied vanaf 60!
Willem Minderman (1910-1985) Nederlands Hofvijver
TechniekEts
Afmetingen34 x 43 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 60
Co Westerik - onbekend (sc3) kopen? Bied vanaf 195!
Co Westerik (1924-2018) Nederlands onbekend (sc3)
TechniekEts
Afmetingen23 x 18 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 195
Willem Minderman - Canne kopen? Bied vanaf 60!
Willem Minderman (1910-1985) Nederlands Canne
TechniekLitho
Afmetingen50 x 65 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 60
Co Westerik (1924-2018) Nederlands handgesigneerde zeefdruk | 'Dubbel zelfportret met poes' | 1999
Afmetingen37 x 48 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 200
Co Westerik - Ingelijste aquarel: Aan tafel - 2004 kopen? Bied vanaf 995!
Co Westerik (1924-2018) Nederlands Ingelijste aquarel: Aan tafel - 2004
TechniekAquarel
Afmetingen51 x 41 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 995
Kees Andrea - Haan en geit, litho - Gratis verzending binnen Nederland! kopen? Bied vanaf 50!
Kees Andrea (1914-2006) Nederlands Haan en geit, litho - Gratis verzending binnen Nederland!
TechniekLitho
Afmetingen63 x 48 cm (h x b)
€ 50
Kees Andrea - Baadsters, litho - Gratis verzending binnen Nederland! kopen? Bied vanaf 50!
Kees Andrea (1914-2006) Nederlands Baadsters, litho - Gratis verzending binnen Nederland!
TechniekLitho
Afmetingen63 x 48 cm (h x b)
€ 50
Jan van Heel - Rots formatie- spaans landschap kopen? Bied vanaf 295!
Jan van Heel (1898-1990) Nederlands Rots formatie- spaans landschap
TechniekAquarel
Afmetingen50 x 56 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 295
Co Westerik - Aardbeiplukkende man kopen? Bied vanaf 200!
Co Westerik (1924-2018) Nederlands Aardbeiplukkende man
TechniekLitho
Afmetingen15.9 x 19.2 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 200