"Ben Ikelaar - Zeldzame ets (3/10) 'Boodschap van Simon Vinkenoog'"
Originele grafiek (ets/litho), gesigneerd en genummerd (3/10)
On-ingelijst
In Boodschap onderzoekt Ben Ikelaar op indringende wijze de spanning tussen menselijke betrokkenheid en moderne communicatie. Drie mensfiguren met telefoonhoofden staan centraal in een leeg, bijna tijdloos landschap. Hun kwetsbare lichamen, gecombineerd met speelkaarten en een ondersteboven geplaatste figuur, verwijzen naar vervreemding en het leven als maatschappelijk “spel”.
In de prent zijn korte tekstfragmenten verwerkt, waaronder “ben jij er bij?” en “leef met mij mee / ik leef met je mee”. Deze zinnen vormen samen een poëtische oproep tot empathie en zijn een duidelijke hommage aan dichter Simon Vinkenoog. De tekst fungeert niet als uitleg, maar als existentiële vraag die de kijker direct aanspreekt.
Het werk is typerend voor de Nederlandse naoorlogse grafiek uit de jaren ’70: sober van beeld, rijk aan betekenis en maatschappelijk betrokken. De zeer kleine oplage onderstreept de zeldzaamheid en verzamelwaardigheid van deze prent.
De prent verkeert in goede tot zeer goede conditie.
Het papier is schoon en egaal, zonder scheuren of beschadigingen. Geen zichtbare verkleuringen of foxing in het beeldvlak. De grafiek is altijd ingelijst geweest en nu zorgvuldig uit de lijst gehaald. Geschikt voor directe herinlijsting met een zuurvrij passe-partout.
Gegevens
• Kunstenaar: Ben Ikelaar
• Titel: Boodschap
• Jaar: ca. 1973–1975
• Techniek: grafiek (ets/litho)
• Oplage: 3/10
• Gesigneerd: ja
• Afmetingen: ca. (in te vullen indien gewenst)
Een inhoudelijk sterk en cultureel relevant werk voor de liefhebber van Nederlandse grafiek, poëtische beeldtaal en kunst uit de jaren ’70.