GROOT olieverf op doek schilderij met voorstelling van de sloop van de Waterloopleinbuurt voor de aanleg van de Metro. Geschilderd door de Amsterdamse kunstenaar Bertus de Meij (1915-1994). Het doek verkeert in zeer goede conditie en is zowel op de voor als de achterzijde gesigneerd en gedateerd.
Albertus Marinus de Meij is 12 april 1915 te Amsterdam geboren. Hij kreeg zijn opleiding als beeldend kunstenaar aan het Instituut voor Kunstnijverheidsonderwijs en aan de Rijksacademie voor Beeldende Kunsten te Amsterdam (leraren: J.H. Jurres en G.B.J. Westermann). Hij schilderde, aquarelleerde en tekende (ook pen) in modern-figuratieve trant landschappen, stadsgezichten en portretten. Zijn schilderijen hebben over het algemeen een vrije lichte toets en zonnige kleuren. Hij schilderde zijn landschappen veelal buiten. Bertus de Meij heeft 20 jaar door Itali_ en Frankrijk gezworven en woonde enige tijd in het Franse Menton en in Parijs. Jarenlang was hij lid van de Amsterdamse Kunstenaarsvereniging Arti et Amicitiae, De Brug en St. Lucas. Hij verwierf in 1969 te Nice de Grand Prix d?Et_ de Medaille d?Or in de categorie landschappen. Vanaf 1987 woonde Bertus de Meij in het Rosa Spier Huis te Laren waar hij 12 mei 1994 overleed.
koeriersdienst