Cecile de Bruijn - Le chien Mexicain | zeefdruk - ingelijst - Verkocht

Cecile de Bruijn - Le chien Mexicain | zeefdruk - ingelijst kopen? Bied vanaf 65!
Grafiek (handgesigneerd)

Cecile de Bruijn - Le chien Mexicain | zeefdruk - ingelijst kopen? Bied vanaf 65!Cecile de Bruijn - Le chien Mexicain | zeefdruk - ingelijst kopen? Bied vanaf 65!Cecile de Bruijn - Le chien Mexicain | zeefdruk - ingelijst kopen? Bied vanaf 65!Cecile de Bruijn - Le chien Mexicain | zeefdruk - ingelijst kopen? Bied vanaf 65!Cecile de Bruijn - Le chien Mexicain | zeefdruk - ingelijst kopen? Bied vanaf 65!Cecile de Bruijn - Le chien Mexicain | zeefdruk - ingelijst kopen? Bied vanaf 65!Cecile de Bruijn - Le chien Mexicain | zeefdruk - ingelijst kopen? Bied vanaf 65!Cecile de Bruijn - Le chien Mexicain | zeefdruk - ingelijst kopen? Bied vanaf 65!Cecile de Bruijn - Le chien Mexicain | zeefdruk - ingelijst kopen? Bied vanaf 65!Cecile de Bruijn - Le chien Mexicain | zeefdruk - ingelijst kopen? Bied vanaf 65!Cecile de Bruijn - Le chien Mexicain | zeefdruk - ingelijst kopen? Bied vanaf 65!Cecile de Bruijn - Le chien Mexicain | zeefdruk - ingelijst kopen? Bied vanaf 65!
  • Cecile de Bruijn (1950)
TypeGrafiek (handgesigneerd)
Jaartal1993
IngelijstIngelijst
Afmetingen57 x 38 cm (h x b)
Incl. lijst71 x 51 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Oplage69/100
Mooi gestileerde en kleurrijke zeefdruk van Cecile de Bruijn (1950). Haar kleurrijke, figuratieve  en geabstraheerde kunstwerken tonen enige gelijkenis met het werk van Clemens Briels.
Titel: 'Le chien Mexicain'
Jaar: 1993
Oplage: 69 van 100 ('Vence' is de woonplaats van De Bruijn in Frankrijk)
Met potlood gesigneerd, rechtsonder, titel in midden en oplagenummer linksonder.
Het werk zit prachtig ingelijst in een witte (aluminium) wissellijst met strak wit passe-partout.
Het geheel van zeefdruk, passe-partout en wissellijst verkeert in een hele mooie staat!
Foto's maken deel uit van de beschrijving

N.B.: Zie ook mijn andere kavel met soortgelijk werk van Cecile de Bruijn

Over de kunstenaar:
Cecile de Bruijn is een kunstenares die door velen in het hart gesloten is. De in 1950
geboren schilderes is een autodidact en heeft unieke kleurrijke herkenbare kunst gemaakt.
Ze woont al ruim 30 jaar in Frankrijk wat duidelijk te merken is aan deze sprankelende kleuren,
de warme sfeer en de toegankelijkheid.
Haar inspiratie haalt ze van binnenuit en ze heeft, naar eigen zeggen, een grote en
levendige fantasie. Gestileerde vrouwenfiguren, dieren en primitieve Zuid-Afrikaanse en
Zuid-Amerikaanse symbolieken komen veelvuldig in haar werken terug.
Ze werkt met exotische kleuren, veel geel tegen­over blauw. Haar werk is geabstra­heerd figuratief.

De Bruijn schildert gestileer­de, uitheemse mens- en dierfiguren. Het gebruik van verschillende lagen en technieken maakt dat haar werk veel diepte bevat. Ieder werk heeft zijn eigen geschiedenis, waarbij kleuren en vormen een symbolische werking hebben. ​
Als ze begint te werken maakt ze eerst een collage of gouache als uitgangspunt. Dan zet ze een doek op, eerst geheel abstract, in de kleuren die ze wil gebruiken. Het idee dat ze van tevoren had, werkt ze vervolgens uit in de compositie.

Een aantal schilders, musici en auteurs zijn van invloed geweest op haar werk, onder
andere Pablo Picasso, Henri Matisse en Francis Bacon. Van de Italiaanse schilder Amadeu
Modigliani heeft ze een belangrijk kenmerk overgenomen: de lange nekken van haar
hoofdfiguren. De zuidelijke sfeer die in veel van haar werken terug komt heeft ze onder
andere van de Mexicaanse kunstenares Frida Kahlo . Ook de tangomuziek van Astor
Piazolla, de jazz tonen van Keith Jarrett en de bijzondere muziek van Chick Corea gaven
haar een creatieve impuls. Haar favoriete auteur is Paul Auster die haar met één van zijn
boeken “In the country of last things” wist te inspireren tot het maken van LdL.

Naast dieren, vogels en bloemen was een andere grote inspiratiebron haar hondje Pablo.
Hij komt in heel veel werken terug en wordt met veel liefde geportretteerd.
Cecile de Bruijn is veelzijdig. Naast haar werken met acryl waarbij ze ook de lijsten mee
schildert, heeft ze ook prachtige pastels, collages, zeefdrukken en beelden gemaakt.
Voor Amnesty International maakte ze vijf jaar lang kerstkaarten en in 2000 ontwierp ze
wijnetiketten voor het huis Moillard.
Haar werken zijn terug te vinden in diverse landen, zowel in particuliere- als
bedrijfscollecties.
Cecile de Bruijn woont momenteel in de Gers aan de voet van de Franse Pyreneeën, waar ze nog steeds werken met veel kleur en passie maakt.
Bron: https://kleurenpassie.com/cecile-de-bruijn/ www.kunst.nl
Zeefdruk, passe-partout en wissellijst verkeren in een hele mooie staat! Kan zo aan de muur
Prijs> 10KG of groter dan 1,00 x 0,50 meter
Binnen Nederland € 17,50
Naar België € 28,50
Naar Duitsland € 28,50
Europese Unie € 39,50

Cecile de Bruijn (1950)

Nederlands NederlandsFrans Frans Alle items van deze kunstenaar (1)

Geplaatst door  takamine
Lid sinds 2020
339 verkochte items
51 cm
71 cm
38 cm
57 cm

ObjectlocatieHoorn,  Nederland
Starttijd27-7-2022 om 13:15
Eindtijd7-8-2022 om 13:32
Log in of registreer om de biedgeschiedenis te bekijken