Cor Noltee (1903-1967). Prachtig werk met indrukwekkende gipsen lijst van het Merwedepark te Dordrecht. Olieverf op doek. Gesigneerd rechteronderzijde. Het schilderij is in uitstekende staat. Afmetingen inclusief lijst 80 x 60cm Afmeting zonder lijst 58x38cm.
Cor Noltee was leerling aan de Haagse Academie van Beeldende Kunst en van de Académie Julian te Parijs. Noltee heeft in zijn vroege Haagse tijd les gehad van Willem de Zwart, hetgeen merkbaar zijn werk beïnvloedde.
Na zijn studie trok hij als kunstschilder door Nederland en werkte ook in Brugge, Parijs, Rotterdam en van 1937 af in Dordrecht.
Hij verwierf onder meer bekendheid door zijn stads- en kadegezichten met sleperspaarden en schilderde, aquarelleerde en tekende in naturalistisch-impressionistische trant landschappen.
Omdat hij in zijn onderwerpen en zijn stijl verwantschap toonde met Breitner en in Dordrecht veel stadsgezichten schilderde, werd hij wel 'de Dordtse Breitner' genoemd. Later ontwikkelt Cor Noltee steeds meer een eigen stijl en wordt zijn werk meer helder en sprekend van kleur .Zijn werk hangt in diverse musea.
Lijst is wat vuil en heeft een zeer kleine beschadiging aan rechter onderhoek. Vrijwel niet zichtbaar als het hangt.