Elmar Gille - ELMAR GILLE (1947) - Diepdruktechniek – Campo – Gesigneerd - 1983 - Verkocht

ELMAR GILLE  (1947) - Diepdruktechniek – Campo – Gesigneerd - 1983 kopen? Bied vanaf 50!
Grafiek (handgesigneerd)

ELMAR GILLE  (1947) - Diepdruktechniek – Campo – Gesigneerd - 1983 kopen? Bied vanaf 50!ELMAR GILLE  (1947) - Diepdruktechniek – Campo – Gesigneerd - 1983 kopen? Bied vanaf 50!ELMAR GILLE  (1947) - Diepdruktechniek – Campo – Gesigneerd - 1983 kopen? Bied vanaf 50!ELMAR GILLE  (1947) - Diepdruktechniek – Campo – Gesigneerd - 1983 kopen? Bied vanaf 50!ELMAR GILLE  (1947) - Diepdruktechniek – Campo – Gesigneerd - 1983 kopen? Bied vanaf 50!ELMAR GILLE  (1947) - Diepdruktechniek – Campo – Gesigneerd - 1983 kopen? Bied vanaf 50!
  • Elmar Gille (1947-2015)
Type kunstwerk Grafiek (handgesigneerd)
Gesigneerd Handgesigneerd

Een mooi werk van Elmar Gille uit 1983, gemaakt m.b.v. zijn zelf ontwikkelde ‘diepdruktechniek’ (zie de uitleg biij de informatie over de kunstenaar hieronder) in een oplage van slechts 25 exemplaren.

Gesigneerd, gedateerd en getiteld met potlood.

Het werk is niet (meer) ingelijst en verdient een mooie lijst met passe-partout!

Afmetingen: Blad, 63 x 70 cm. Beeld, 54 x 68 cm.

Herkomst: Uit een particuliere kunstverzameling.

Conditie: In goede staat. Het papier heeft een lichte kreuk in de rechterbenedenhoek. Op de foto’s zijn nog de resten te zien van het passe-partout, dat inmiddels geheel is verwijderd.

Zie ook de foto’s.

Informatie over de kunstenaar:

Elmar GILLE,  geboren in 1947 te Heiligenstadt (Thüringen, Duitsland), schilder en etser.
Opleiding: Gilles eerste opleiding was een lerarenopleiding voor kunsteducatie. Vervolgens ging hij, naast les te geven, drie jaar naar het ‘Institut für Malerie und Graphik’ in Marburg. Van 1972 tot 1976 volgde hij aan de Koninklijke Academie voor Kunst en Vormgeving in Den Bosch een opleiding aan de afdeling grafische vormgeving.
Gille woont en werkt in Heusden.
In Nederland waren Dick Cassée en Eduard Flor belangrijke docenten voor Gille. In Duitsland echter al is Gilles liefde voor Italië ontstaan, onder andere door zijn docente Gertraude Lowien die daar was opgeleid. Gille gaat nog steeds regelmatig naar Toscane, om inspiratie te halen uit het landschap en te werken in zijn atelier aldaar. Hij werkt met unieke diepdruktechniek, die hij zelf ontwikkeld heeft: na verf te hebben aangebracht op een houten plaat, verdiept hij de afbeeldingen op die ondergrond. Daardoor ontstaat een reliëf dat inkt aanneemt en een afdruk geeft.
Het werk van Gille is geëxposeerd in onder meer de Verenigde Staten, Duitsland, Engeland en Indonesië.

(tekst: Arthur Brouwers)

Titel: “Campo”. Met potlood geschreven middenonder.

Kunstenaar: Elmar Gille.

Techniek: Diepdruktechniek op geschept papier.

Jaartal:  1983. Met potlood geschreven rechtsonder.

Ingelijst: Nee

Gesigneerd: Met potlood rechtsonder.

Oplage: 25 exemplaren. Dit is nr 15. Met potlood geschreven linksonder.

Zie ook de foto’s.

Afhandeling:

-Het werk kan afgehaald worden (in Amsterdam).

-Het werk kan aangetekend verzonden worden via Postnl.

Verzendkosten:

Binnen Nederland: 8,00 euro.

Naar België, Duitsland en Frankrijk: 15,00 euro.

Vragen? Stuur gerust even een mailtje.