Over dit schilderij
Een portret van een schilder is een zeer bijzonder werk van Eugène Brands uit 1966, waarin hij op expressieve wijze het portret van een schilder weergeeft. Het werk lijkt sterk op zijn Cobra stijl uit eind jaren 40, begin 50 met hetzelfde kleurenpalet. De gouache is gesigneerd en gedateerd rechtsonder 'Brands '66'. Het werk is in goede conditie en voorzien van mooie lijst.
Herkomst: De bekende vroegere kunsthandel M.L. de Boer Art Gallery, Amsterdam.
Over Eugène Brands
Eugène Brands (1913–2002) was een belangrijk Nederlands schilder. Hij was kortstondig verbonden aan de vermaarde kunstenaarsgroep CoBrA.
In 1946 nam Brands deel aan de groepstentoonstelling Jonge schilders in het Stedelijk Museum in Amsterdam. Door zijn experimentele werk rond de oorlogsjaren speelde hij een belangrijke rol voor CoBrA-kunstenaars als Appel, Constant en Corneille. Kort na de tentoonstelling in het Stedelijk Museum Amsterdam in 1949, waar CoBrA zich voor het eerst in Nederland presenteerde, verliet Brands de CoBrA-groep.
In de jaren vijftig trok hij zich terug in zijn atelier en liet zich inspireren door de tekeningen van zijn jonge dochter Eugénie. In de jaren zestig keerde hij terug naar het kleurenpalet dat geassocieerd wordt met CoBrA. Zijn hele leven lang was Brands gefascineerd door de kosmos, sterren en planeten, evenals door het mysterie van het leven. Zijn credo was "Panta rhei"—alles stroomt, alles beweegt.
Bezorging / Bezichtiging
Bij aankoop kan een kunstwerk altijd, maar wel op afspraak, worden opgehaald in Borne (vlakbij Hengelo, Overijssel). Voordat de veiling afloopt is bezichtigen ook mogelijk. Neemt u dan contact met mij op middels de knop “vraag de verkoper”. De termijn voor ophalen is zeer ruim; Bij betaling vooraf u kunt het werk eventueel weken later ophalen.
Voor ingelijste werken heeft afhalen onze voorkeur. Mocht verzending toch gewenst zijn, dan zorgen wij voor een zeer zorgvuldige verpakking en aangetekende verzending. Houd er rekening mee dat glasschade bij verzending met PostNL niet verzekerd is.
Bezorging via een kunstkoerier is niet enorm duur en het beste alternatief voor Postnl, (bijvoorbeeld met Swift Koeriers via de Kunstveiling website). De kosten voor een kunstkoerier binnen Nederland zijn: 73,32 euro voor werken met afmetingen van maximaal 150 x 110 cm (België 134,59 euro). Is het werk groter dan zijn de kosten 125,63 euro voor Nederland (België: 214,04 euro). Tegen een kleine vergoeding (in overleg) wil ik het ook persoonlijk bezorgen binnen een straal van 150 km.
Lijsten en passe-partout
Kleine beschadigingen aan passe-partout of lijst worden niet vermeld. Gebroken glas of grotere beschadigingen bij ingelijste werken wordt expliciet aangegeven.
Vragen
Heeft u toch nog vragen? Gebruik dan de knop ‘Vraag de verkoper’, en u krijgt direct antwoord.
Wettelijk volgrecht
Op werken met een totale verkoopprijs (inclusief veilingkosten) boven € 3.000 is het wettelijk volgrecht van toepassing, met een maximum van 4%. Het volgrecht komt voor rekening van de koper. Wij verzorgen de financiële afwikkeling conform de wettelijke bepalingen.