Het betreft een soort ets, genummerd 2 van 25. De ets is gezien de ouderdom in goede staat en bevindt zich ingelijst achter glas. Het passepartout en het werk zelf zijn wel wat vergeeld.
Op de achterkant staat de opdracht : "Voor Marietjes's verjaardag, 5 october 1950. H. Henriet. Sluyter". De Marietje in deze tekst verwijst naar Marietje Haije, de vrouw van Jo Sternheim. De Sluyter was vermoedelijk de weduwe van Henriet die dit kado gaf en mogelijk bevriend was met de familie Sternheim.
Over Henriet uit de Wikipedia:
Henriët was zoon van Alida Susanna Dalman en sigarenmaker Bartholomeus Henriët. Hij werd opgeleid aan de Industrieschool van de Maatschappij voor den Werkenden Stand onder Johan Laurent ter Veer. Hij kwam in dienst bij een boekverkoper die zijn tekentalent ontdekte.[3] Hij vervolgde zijn onderwijs aan de Rijksnormaalschool voor Teekenonderwijzers en was een leerling van onder anderen Albert Hemelman. In 1923 deed hij toelatingsexamen aan de Rijksakademie, maar volgde daar maar een paar lessen.[4] In 1924 maakte hij een studiereis naar Parijs. In 1923 was hij gaan samenwonen met Gerarda Antonia Maria (Tonia) Sluijter (1899-1980), zus van zijn jeugdvriend, de schilder Gerard Sluijter. Zij was toen nog getrouwd en hun eerste kinderen kregen de naam van haar man. Na haar scheiding in 1930 kregen de kinderen Henriëts naam, het stel trouwde pas in 1939. Ze hadden een vrij huwelijk, Henriët kreeg ook kinderen bij andere vrouwen.[5]
Henriët schilderde en tekende portretten, figuurvoorstellingen en stillevens en maakte ook grafisch werk.[6] In 1935 ontwierp hij de Kinderpostzegels. Hij was lid en bestuurslid van De Onafhankelijken. In de jaren dertig werd hij communist en lid van de antifascistische Bond van Kunstenaars ter Verdediging van de Kulturele Rechten. Met Jan Havermans maakte hij politieke prenten onder het pseudoniem Jan Riet. In de tweede helft van de jaren dertig maakte hij illustraties voor een heruitgave van Gargantua en Pantagruel van François Rabelais. Onder invloed van Havermans en Ger Gerrits, ging hij zich bezighouden met beeldhouwen.[5] Hij werd lid van de Nederlandse Kring van Beeldhouwers.