Jan G. Elburg - Vijftiger - CoBrA - Surrealist - Originele COLLAGE - 1990 - gesigneerd - Verkocht

Jan G. Elburg - Vijftiger - CoBrA - Surrealist - Originele COLLAGE - 1990 - gesigneerd kopen? Bied vanaf 39!

Jan G. Elburg - Vijftiger - CoBrA - Surrealist - Originele COLLAGE - 1990 - gesigneerd kopen? Bied vanaf 39!Jan G. Elburg - Vijftiger - CoBrA - Surrealist - Originele COLLAGE - 1990 - gesigneerd kopen? Bied vanaf 39!Jan G. Elburg - Vijftiger - CoBrA - Surrealist - Originele COLLAGE - 1990 - gesigneerd kopen? Bied vanaf 39!Jan G. Elburg - Vijftiger - CoBrA - Surrealist - Originele COLLAGE - 1990 - gesigneerd kopen? Bied vanaf 39!Jan G. Elburg - Vijftiger - CoBrA - Surrealist - Originele COLLAGE - 1990 - gesigneerd kopen? Bied vanaf 39!Jan G. Elburg - Vijftiger - CoBrA - Surrealist - Originele COLLAGE - 1990 - gesigneerd kopen? Bied vanaf 39!Jan G. Elburg - Vijftiger - CoBrA - Surrealist - Originele COLLAGE - 1990 - gesigneerd kopen? Bied vanaf 39!Jan G. Elburg - Vijftiger - CoBrA - Surrealist - Originele COLLAGE - 1990 - gesigneerd kopen? Bied vanaf 39!Jan G. Elburg - Vijftiger - CoBrA - Surrealist - Originele COLLAGE - 1990 - gesigneerd kopen? Bied vanaf 39!
  • Jan G. Elburg (1919-1992)
Type kunstwerkSchilderij
Jaartal1990
TechniekCollage
IngelijstIngelijst
Afmetingen12 x 12 cm (h x b)
Incl. lijst28 x 20 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
  • Een bijzonder late (1991 - een jaar voor zijn overlijden)  Collage getiteld "Fumage - Hommage" en  gemonogrammeerd op de achterzijde.
  • Deze originele Collage (samen met de andere Collage die wij nu op Kunstveiling.nl aanbieden) zijn afkomstig uit de nalatenschap van de kunstenaar en de authenticiteit wordt volledig door ons gegarandeerd.
  • Tekst: Ruud van Capelleveen,
    Auteur van Kunstbegrip en Kijken naar Kunst De Nederlandse schilder en dichter Jan Elburg werd in 1919 geboren in Wemeldinge in Zeeland. Elburg was leraar kunstnijverheid en publiceerde vanaf 1941 gedichten. In 1946 werd hij redacteur van Het Woord. Later sloot hij zich aan bij de Vijftigers en werd redacteur van Podium.
    In 1948 kwam Jan Elburg in contact met de Nederlandse Experimentele Groep. Elburg begon in deze periode met het schrijven van experimentele gedichten. Ook experimenteerde hij met op beeldend vlak. Hij maakte onder meer surrealistische collages. Samen met Gerrit Kouwenaar, Lucebert en Bert Schierbeek wees Jan Elburg tijdens de Cobra-tentoonstelling in Amsterdam in 1949 het publiek op de tekst "er is een lyriek die wij afschaffen". Elburg verliet de Nederlandse Experimentele Groep later dat jaar.
    'La putain de classe', een collage van Jan Elburg waarin hij het hoofd van Titiaans Venus van Urbino verving door het hoofd van een oude vrouw en tevens glurende boeren toevoegde veroorzaakte zoveel deining, dat de verkoop van het tijdschrift waarin het werd opgenomen, Cobraschrift 4, moest worden gestaakt.
    Jan Elburg ontwikkelde zich na zijn Crobra-tijd tot één van de belangrijkste Vijftigers. In 1976 werd de Constantijn Huygensprijs aan hem toegekend voor zijn gehele poëtische oeuvre.
    Belangrijke dichtbundels van Jan Elburg zijn onder meer 'Serenade voor Lena' (1941), 'Klein t(er)reurspel' (1947), 'Door de nacht' (1948), 'De vlag van de werkelijkheid' (1956), 'Drietand' (1960), 'Streep door de rekening' (1966), 'Contravormen' (1971) en 'Praatjes kijken' (1975).
    Zijn schilderijen, tekeningen, collages en objecten zijn in Nederland regelmatig te zien geweest op tentoonstellingen.
    Jan Elburg overleed in 1992 te Amsterdam.
Weinig zichtbare onregelmatigheden. Papier iets gebobbeld.
Binnen Nederland € 7,00
Naar België € 15,00
Naar Duitsland € 15,00

ObjectlocatieAmsterdam,  Nederland
Starttijd8-8-2021 om 20:12
Eindtijd15-8-2021 om 21:21
Biedingen (2)
Log in of registreer om de biedgeschiedenis te bekijken