Jan Loman - Monochrome E.A. Litho - 1961 - zonder titel - met opdracht "voor jaap Kraanen" - Verkocht

Jan Loman - Monochrome E.A. Litho - 1961 - zonder titel - met opdracht "voor jaap Kraanen" kopen? Bied vanaf 50!
Grafiek (handgesigneerd)

Jan Loman - Monochrome E.A. Litho - 1961 - zonder titel - met opdracht "voor jaap Kraanen" kopen? Bied vanaf 50!Jan Loman - Monochrome E.A. Litho - 1961 - zonder titel - met opdracht "voor jaap Kraanen" kopen? Bied vanaf 50!Jan Loman - Monochrome E.A. Litho - 1961 - zonder titel - met opdracht "voor jaap Kraanen" kopen? Bied vanaf 50!Jan Loman - Monochrome E.A. Litho - 1961 - zonder titel - met opdracht "voor jaap Kraanen" kopen? Bied vanaf 50!Jan Loman - Monochrome E.A. Litho - 1961 - zonder titel - met opdracht "voor jaap Kraanen" kopen? Bied vanaf 50!Jan Loman - Monochrome E.A. Litho - 1961 - zonder titel - met opdracht "voor jaap Kraanen" kopen? Bied vanaf 50!
  • Jan Loman (1918-2006)
Type kunstwerk Grafiek (handgesigneerd)
Jaartal 1961
Techniek Litho
Stijl Abstract
Ingelijst Alleen in Passe-partout
Afmetingen 34.5 x 31.5 cm (h x b)
Passe-partout 65 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Oplage E.A.
  •     Medium: lithografie op papier
        Datering: 1961
        Genummerd: E.A.
        Gesigneerd: met potlood
        In zeer goede staat
        Getiteld: zonder titel

Jan Loman behoorde tot de avant-garde van de noordelijke kunst in de jaren '60 met zijn aan de Nulbeweging verwante grafiek en was medeoprichter van kunstenaarsgroep NU. Lomans werk is opgenomen in collecties van musea in Groningen, Drachten, Leeuwarden, Arnhem, Den Haag en de universiteiten van Delft en Leiden. Musea blijven Lomans werk tonen. Ook als dichter blijft hij in de belangstelling staan met zijn strak vormgegeven tegels met haiku bij historische locaties, van Nijmegen tot Nesvåg in Noorwegen.

Loman was kunstenaar in Fryslân, maar hij zou zichzelf nooit Fries kunstenaar hebben genoemd. Fryslân stond voor enkele universele elementen van tijd en ruimte. De directe omgeving inspireerde, maar was niet het kader waarin Loman zich opsloot. Fietsend naar de HBS in Heerenveen beleefde Loman onderweg het landschap, het licht. Hij vond daarnaast vergezichten in de kunst: Mondriaan, De Stijl en de Haagse school. In 1937 vertrok hij naar Delft waar hij tijdens zijn studie Geodesie colleges Kunstgeschiedenis volgde. In 1940 zag hij na het Duitse bombardement Rotterdam in brand staan en fietste hij naar zijn ouders in Leeuwarden. Hij werd civiel landmeter bij het kadaster, maar moest onderduiken. In die tijd leerde hij etsen en tekende hij portretten - zijn zuster haalde modellen van straat. In zijn werk, zowel beeldend als tekstueel, sloot hij zich aan bij internationale ontwikkelingen en stromingen. Dichter-kunstenaar-vormgever Loman schiep ruimte in woord en beeld op diverse plekken, zoals in Scandinavië, in 'zijn tweede vaderland' Noorwegen, en op de Wadden en zijn geliefde Schiermonnikoog.

Prijs> 10KG of groter dan 1,00 x 0,50 meter
Binnen Nederland € 17,00
Naar België € 15,00
Naar Duitsland € 40,00
Europese Unie € 40,00
Wereldwijd € 75,00

Jan Loman (1918-2006)

Nederlands Nederlands Alle items van deze kunstenaar (2)

Geplaatst door  Artpointamsterdam
4850 verkochte items
Alle items (169)
50 cm
65 cm
31.5 cm
34.5 cm