Jan Meijer - Ingelijste gouache , Kurkeikenbomen in Collioure - 1950 - Verkocht

Jan Meijer - Ingelijste gouache , Kurkeikenbomen in Collioure - 1950 kopen? Bied vanaf 200!
Jan Meijer - Ingelijste gouache , Kurkeikenbomen in Collioure - 1950 kopen? Bied vanaf 200!Jan Meijer - Ingelijste gouache , Kurkeikenbomen in Collioure - 1950 kopen? Bied vanaf 200!Jan Meijer - Ingelijste gouache , Kurkeikenbomen in Collioure - 1950 kopen? Bied vanaf 200!Jan Meijer - Ingelijste gouache , Kurkeikenbomen in Collioure - 1950 kopen? Bied vanaf 200!Jan Meijer - Ingelijste gouache , Kurkeikenbomen in Collioure - 1950 kopen? Bied vanaf 200!Jan Meijer - Ingelijste gouache , Kurkeikenbomen in Collioure - 1950 kopen? Bied vanaf 200!Jan Meijer - Ingelijste gouache , Kurkeikenbomen in Collioure - 1950 kopen? Bied vanaf 200!Jan Meijer - Ingelijste gouache , Kurkeikenbomen in Collioure - 1950 kopen? Bied vanaf 200!Jan Meijer - Ingelijste gouache , Kurkeikenbomen in Collioure - 1950 kopen? Bied vanaf 200!Jan Meijer - Ingelijste gouache , Kurkeikenbomen in Collioure - 1950 kopen? Bied vanaf 200!Jan Meijer - Ingelijste gouache , Kurkeikenbomen in Collioure - 1950 kopen? Bied vanaf 200!Jan Meijer - Ingelijste gouache , Kurkeikenbomen in Collioure - 1950 kopen? Bied vanaf 200!Jan Meijer - Ingelijste gouache , Kurkeikenbomen in Collioure - 1950 kopen? Bied vanaf 200!Jan Meijer - Ingelijste gouache , Kurkeikenbomen in Collioure - 1950 kopen? Bied vanaf 200!Jan Meijer - Ingelijste gouache , Kurkeikenbomen in Collioure - 1950 kopen? Bied vanaf 200!Jan Meijer - Ingelijste gouache , Kurkeikenbomen in Collioure - 1950 kopen? Bied vanaf 200!
  • Jan Meijer (1927-1995)
Jaartal1950
TechniekGouache
StijlAbstract
OnderwerpLandschap
IngelijstIngelijst
Afmetingen37.5 cm x 47.5 cm (h x b)
Lijst53.5 cm x 62.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
  • Een ingelijst werk uit 1950 van de Nederlandse kunstenaar Jan Meijer (1927-1995) met een abstracte voorstelling van Kurkeikenbomen in Collioure (Zuid-Frankrijk).
    -Gesigneerd en gedateerd rechtsonder in het werk en ook met naamsvermelding op de achterkant van de lijst in een uitsparing (zie de laatste foto).
    -Afmetingen: Lijst, 53,5 x 62,5 x 1,5 cm. Beeld, 37,5 x 47,5 cm.
    -Herkomst: Uit een inboedel met meerdere werken van deze kunstenaar.
    -Conditie: In zeer goede staat. Het passe-partout is licht vergeeld. De lijst heeft slijtplekjes en wat potloodvlekken.
    Zie ook alle foto’s voor een eigen indruk.
    Kan zo aan de muur.

    Informatie over de kunstenaar:
    Jan Meijer, Assen 1927 - 1995 Dieudonné (Frankrijk), lithograaf, graficus, graveur (prentmaker), pentekenaar, schilder, tekenaar, textielontwerper, vervaardiger van mozaïek, wandschilder en schilderijenverzamelaar.
    -Opleiding: hij volgde voor een korte periode een opleiding aan de Rijksakademie in Amsterdam.
    In 1948 werd hij het jongste lid van het Groningse kunstenaarscollectief ‘De Ploeg’.
    In 1949 vertrok hij vanuit Assen naar Frankrijk om nooit meer terug te keren. Vlak ervoor had hij nog geëxposeerd met medeleden van ‘De Ploeg’ Johan Dijkstra (1896-1978) en Jan Wiegers (1893-1959. Zijn abstracte werk vond toen echter geen waardering in de ogen van de Groningers. Dit in tegenstelling tot de Franse notabelen, waarbij zijn werk gretig aftrek vond.
     In 1953 werd het werk van Jan Meijer opnieuw in Nederland geëxposeerd in het Stedelijk Museum Amsterdam. Zijn werk was inmiddels opgenomen in vele museale collecties. Het museum Assen beschikt over een collectie van Jan Meijer.
    Jan Meijer was getrouwd met de Nederlandse kunstenares Mechtilt Greiner (1934-2000).

    Afhandeling: Let op A.U.B. :
    (zie ook de info onderaan deze pagina onder het kopje “Koeriersdienst”). Binnen Nederland zijn de bezorgkosten van Swift Koeriers voor dit werk: € 52,10.

    Vragen? Stuur even een mailtje.
    Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.

  • In zeer goede staat. Het passe-partout is licht vergeeld. De lijst heeft slijtplekjes en wat potloodvlekken.
    Kan zo aan de muur.

Jan Meijer (1927-1995)

Nederlands Nederlands

Geplaatst door  kunst_ikhebje
FA. (84)

2975 verkochte items
Alle items van deze verkoper (35)
62.5 cm
53.5 cm
47.5 cm
37.5 cm
Dit item is verkocht voor 230,00 (Incl. 15% veilingkosten)
Starttijd:16-01-2023 om 16:57
Eindtijd:25-01-2023 om 19:41
MarcPaulDenis
20 jan. / 13:43
€ 200