Jan van der Veer - Jan van der Veer, olieverf op board. Titel onbekend

Jan van der Veer, olieverf op board. Titel onbekend kopen? Bied vanaf 250!
Jan van der Veer, olieverf op board. Titel onbekend kopen? Bied vanaf 250!Jan van der Veer, olieverf op board. Titel onbekend kopen? Bied vanaf 250!Jan van der Veer, olieverf op board. Titel onbekend kopen? Bied vanaf 250!
  • Jan van der Veer (1912-2001)
Type kunstwerk Schilderij

Schilder : Jan van der Veer (1912-2001)
Titel/Voorstelling : Onbekend
Datering : 1988
Medium / Techniek : olieverf op board
Maten : 47 x 67cm
Gesigneerd : rechtsonder
Conditie : goed

De kleine Haarlemse meester wordt de kunstschilder Jan (Johannes Wilhelmus Cornelis ) ook wel genoemd in Haarlem en omstreken.

In Amsterdam studeerde hij aan de Rijksacademie bij onder meer
Willem van den Berg, Hendrik Wolter en Johannes Jurres
en behaalde er begin jaren 30 van de vorige eeuw de eerste prijs
in de 'grote schilderklasse'.

In de jaren 50 maakte Jan van der Veer een uitstap naar de tennis
wereld, om als tennisleraar zijn brood te verdienen, maar bleef
ondanks deze uitstap thuis doorschilderen.

In de jaren 60 sloot Jan van der Veer zich aan bij kunstenaarsverenigingen
als Kunst Zij Ons Doel (KZOD) en BBK'69 te Haarlem.

Als schilder was Jan van der Veer erg veelzijdig : portret tekenen ,
stillevens, duinlandschappen en stads gezichten .
Vele schilderstechnieken was hij vaardig, zoals het werken met : olieverf,waterverf, acrylverf en houtskool.
Jan van der Veer probeerde tot zijn dood in 2001 nog zoveel mogelijk
thuis te schilderen, maar doordat zijn zicht ernstig verminderde, kon hij de
laatste jaren van zijn leven niet veel werk meer produceren.