Ets door Pol Jong.
Voorstelling getiteld “Opgezette tijden is er een vreselijke begravenisin mij ”.
Afmeting H. 27 x B. 24 cm, Ingelijst H. 47,5 x B. 44,5 cm
Gesigneerd en gedateerd linksonder: 'Pol Jong
Genummerd in potlood 30/150
Paul John Augustine de Jong werd op 7 juli 1944 te 's-Gravenhage geboren. Misschien zou men 't al niet zo leuk moeten vinden in die stad geboren te worden; erger toch vindt hij nu zelf, dat hij er het vaste programma van de goede rooms-katholiek kreeg door te werken, en dan nog wel in de periode vlak na de oorlog. Nog steeds kan hij er leuk over vertellen: hoe hij - bij voorbeeld - met de blote knieën op het geboende parket bad tot Maria boven op de eikenhouten boekenkast. Vast staat, dat hij daar reeds zon op zijn roeping. 's Avonds kwam zijn vader - een echte schoolmeester - kijken of de zoon wel sliep met de handen netjes boven het dek.