Theo van Hoytema - Litho, Drijvend nest van een dodaars, Texel - 1913 - Verkocht

Theo van Hoytema - Litho, Drijvend nest van een dodaars, Texel - 1913 kopen? Bied vanaf 10!

Verkoopprijs: € 10,00

Theo van Hoytema - Litho, Drijvend nest van een dodaars, Texel - 1913 kopen? Bied vanaf 10!Theo van Hoytema - Litho, Drijvend nest van een dodaars, Texel - 1913 kopen? Bied vanaf 10!Theo van Hoytema - Litho, Drijvend nest van een dodaars, Texel - 1913 kopen? Bied vanaf 10!Theo van Hoytema - Litho, Drijvend nest van een dodaars, Texel - 1913 kopen? Bied vanaf 10!Theo van Hoytema - Litho, Drijvend nest van een dodaars, Texel - 1913 kopen? Bied vanaf 10!Theo van Hoytema - Litho, Drijvend nest van een dodaars, Texel - 1913 kopen? Bied vanaf 10!Theo van Hoytema - Litho, Drijvend nest van een dodaars, Texel - 1913 kopen? Bied vanaf 10!Theo van Hoytema - Litho, Drijvend nest van een dodaars, Texel - 1913 kopen? Bied vanaf 10!Theo van Hoytema - Litho, Drijvend nest van een dodaars, Texel - 1913 kopen? Bied vanaf 10!Theo van Hoytema - Litho, Drijvend nest van een dodaars, Texel - 1913 kopen? Bied vanaf 10!Theo van Hoytema - Litho, Drijvend nest van een dodaars, Texel - 1913 kopen? Bied vanaf 10!Theo van Hoytema - Litho, Drijvend nest van een dodaars, Texel - 1913 kopen? Bied vanaf 10!Theo van Hoytema - Litho, Drijvend nest van een dodaars, Texel - 1913 kopen? Bied vanaf 10!Theo van Hoytema - Litho, Drijvend nest van een dodaars, Texel - 1913 kopen? Bied vanaf 10!Theo van Hoytema - Litho, Drijvend nest van een dodaars, Texel - 1913 kopen? Bied vanaf 10!

Geplaatst door  kunst_ikhebje
FA. (82)

2855 verkochte items
Alle items van deze verkoper (28)
  • Theo van Hoytema (1863-1917)
TypeBijzondere Uitgaves
Jaartal1913
TechniekProefdruk
Afmetingen30 cm x 42 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
  • Een litho uit 1913 van de Nederlandse kunstenaar Theo van Hoytema (1863-1917), met een voorstelling van het nest van een dodaars op het eiland Texel.

    -Waarschijnlijk een proefdruk van de kunstenaar en het werk is gesigneerd, gedateerd en getiteld in de plaat. Afgedrukt op dik papier.

    -Niet ingelijst.

    -Afmetingen: Blad, 30 x 42 cm.

    -Herkomst: Uit een kelderopruiming…..

    Zie ook de foto’s.

    De dodaars (Tachybaptus ruficollis) is een watervogel uit de familie van de futen (Podicipedidae). De wetenschappelijke naam van de soort is voor het eerst geldig gepubliceerd in 1764 door Pallas. Met zijn 23 tot 29 cm is het de kleinste fuut van Europa en een van de kleinste futen ter wereld. Ondanks dat het een vrij algemene soort is, wordt hij door zijn schuwe levensstijl zelden gezien.

    (bron: Wikipedia)

    Informatie over de kunstenaar:

    Theodorus (‘Theo’) van Hoytema, Den Haag 18-12-1863 – Den Haag 28-08-1917, was een Nederlands tekenaar, lithograaf en boekbandontwerper. Hij is vooral bekend om zijn lithografische plaatjesboeken met vogelverhalen.

    Hij bezocht het Stedelijk Gymnasium in Leiden, maar werd al voor het eindexamen opgenomen in de bankiersfirma van twee oudere broers. Het kantoorleven beviel de rusteloze Hoytema niet en in 1886 besloot hij zijn leven in dienst van de kunst te stellen.
    Hij volgde tekenlessen aan de Academie van Beeldende Kunsten in Den Haag. Door bemiddeling van zijn oom Adriaan van Oordt, directeur van uitgeverij Brill kon hij terecht bij het Zoölogisch Museum in Leiden. Daar illustreerde hij in de jaren 1889-1890 enkele wetenschappelijke werken. In deze periode begon hij te experimenteren met lithografie. Hij beschilderde ook wanden van de sociëteit te Gorinchem. Hij werkte in Art Nouveau-stijl onder invloed van de Engelse illustrator Walter Crane en maakte tevens zeer vernieuwende ontwerpen voor gebruiksvoorwerpen, kalenders en gelegenheidsdrukwerk.

    Hij was bevriend met Herman Heuff, die een leerling van hem was.

    In 1894 verhuisde hij naar Voorburg en in 1897 naar Hilversum. Hij was rusteloos, en logeerde bij zijn zuster en ook bij zijn broer in Londen. Zijn gezondheid was broos, hij werd in 1904-1905 verpleegd in een ziekenhuis en in 1906 in een sanatorium voor zenuwzieken. Daarna woonde hij bij zijn zuster in Den Haag, die hem de rest van zijn leven verzorgde. In die periode maakte hij de kalenders die hem later beroemd maakten.

    Theo van Hoytema werd bekend door zijn gelithografeerde illustraties in Andersens sprookje Het lelijke jonge eendje uit 1893. Dit prentenboek was uniek in Nederland door het samengaan van beeld en tekst.

    Theo van Hoytema was lid van de Haagse Kunstkring, Pulchri Studio in Den Haag  en van Arti et Amicitiae in Amsterdam.

    Afhandeling:

    -Het werk kan afgehaald worden (in Amsterdam).

    -Het werk kan aangetekend verzonden worden via PostNL.

    Verzendkosten:

    Binnen Nederland: 8,00 euro.

    Naar België, Duitsland, Frankrijk: 15,00 euro.

    Vragen? Stuur even een mailtje.

    Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.

ConditieRedelijk

Dit item is verkocht voor 10,00
Starttijd:01-10-2019 om 17:47
Eindtijd:15-10-2019 om 20:45
bram
10 okt. / 14:43
€ 10