Antoine Mortier - Petit Métaphore
Maureen Bachaus - 1177 (gemonteerd op hout)
Type | Tekening / Aquarel |
Jaartal | 1953 |
Techniek | Pen (Inkt) |
Stijl | Expressionistisch |
Onderwerp | Abstract |
Ingelijst | Ingelijst |
Afmetingen | 41 x 55 cm (h x b) |
Incl. lijst | 65 x 78 cm (h x b) |
Gesigneerd | Handgesigneerd |
Zeer mooie, karakteristieke compositie van Wim de Haan uit de vroege jaren 50. Gemengde techniek ((gewassen) Indische inkt, mogelijk ecolineverf) op papier, met inkt gesigneerd en gedateerd (‘53). Professioneel ingelijst door lijstenmakerij Govaarts en Homan in Enschede; houten lijst, museumglas en zuurvrij, luxueus passe-partout. Alles in uitstekende conditie.
Afmetingen: 78cm x 65cm (incl. lijst), 55cm x 41cm (binnen passe-partout)
Wim de Haan (1913-1967) was werkzaam als handelsagent in Nederlands-Indië. In deze periode werd hij opgeroepen om als soldaat te vechten in de oorlog tegen Japen. Wanneer hij door de Japanners als krijgsgevangene wordt genomen, moet hij aan de Birmaspoorweg werken. Om deze vele traumatische ervaringen te verwerken is De Haan gaan tekenen en schilderen.
Samen met de bevriende kunstenaar Jaap Wagemaker behoorde De Haan tot de belangrijkste Nederlandse Materie-kunstenaars. Bekende internationale beïnvloeders en beoefenaars van de Materie-kunst waren Burri, Dubuffet en Tápies. Het materiaal was voor deze kunstenaars belangrijker dan het onderwerp.
Conditie | |
Conditie | Nieuwstaat |
Objectlocatie | Diemen, Nederland |
Starttijd | 1-11-2021 om 0:00 |
Eindtijd | 1-3-2022 om 21:46 |