Abraham Hulk (sr.) (1813-1897)
  5. Kunstenaar
  6. >
  7. Abraham Hulk (sr.)

Abraham Hulk sr. (Londen, 1 mei 1813 ? Zevenaar, 23 maart 1897)[was een Nederlandse kunstschilder, tekenaar en lithograaf.Hij werd als schilder opgeleid aan de Rijksakademie van beeldende kunsten in Amsterdam. Hij kreeg schilderlessen van Jean August Daiwaille, portretschilder en tweede directeur van de rijksacademie. Na zijn studie begon hij als portretschilder en vestigde zich aanvankelijk in Londen. In 1833 besloot hij zijn geluk te beproeven in Amerika en boekte een reis op een tweemaster naar Boston. Hier raakte hij onder bekoring van het prachtige natuurschoon in de omgeving met bossen en eilandjes die hij ook schilderde. Vanuit Boston reisde hij door naar New York en Albany in de hoop op meer opdrachten. Toen dit daar ook niet echt wilde lukken keerde hij terug naar Boston waar hij zich uit arren moeder als scheepsschilder verhuurde voor een dollar per dag. Tot slot ging hij terug naar Manchester en keerde vandaar terug naar Nederland.Hulk bleef tot 1870 in Nederland wonen waar hij zich specialiseerde in het schilderen van landschappen en zeegezichten. Zijn schilderstijl is romantisch en verwant aan die van J. C. Schotel en Louis Meijer. In zijn schilderijen gaf hij een sfeerbeeld van schepen op zee in diverse weersomstandigheden. Hierbij had hij een voorkeur voor zeegezichten bij rustig weer en in zonsopgang of bij maanlicht of schemering. Hij was onder meer werkzaam in Amsterdam, Enkhuizen, Haarlem, Nijkerk en in Oosterbeek. In Enkhuizen schilderde hij ook zeegezichten vanaf het landperspectief met daarop vissers die hun werkzaamheden uitvoeren aan de kant van hun schepen. In Oosterbeek ontmoette hij Hendrik Willem Mesdag. Werk van Hulk werd in meerdere plaatsen in Nederland tentoongesteld, onder meer in Amsterdam, Den Haag, Groningen, Rotterdam en Utrecht. In 1861 werd hij benoemd tot erelid van de Academie van Sint-Petersburg. In 1870 besloot hij terug te keren naar zijn geboorteland Engeland. Hij overleed in 1897 in Zevenaar op 83-jarige leeftijd.Bron ; rkd , scheen , wikipedia

Aangeboden items
1
Verkochte items
1
Nationaliteit
Nederlands Nederlands
Links
Favoriet
Abraham Hulk (sr.) - Met de haven in zicht kopen? Bied vanaf 2100!
Abraham Hulk (sr.) (1813-1897) Nederlands Met de haven in zicht
TechniekAquarel
Afmetingen46 x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 2.100

Kunst kopen van Abraham Hulk (sr.)

Wilt u graag een kunstwerk kopen van Abraham Hulk (sr.)? Bekijk dan het actuele veilingaanbod en bied mee op mooie en unieke kunstwerken van Abraham Hulk (sr.). Betaalbare en exclusieve kunst kopen van Abraham Hulk (sr.) en andere erkende kunstenaars is leuk, toegankelijk én binnen handbereik via Kunstveiling. Ontdek nu alle kunstwerken van Abraham Hulk (sr.) te koop bij Kunstveiling en bemachtig uw eigen Abraham Hulk (sr.)!

Volg het aanbod kunst van Abraham Hulk (sr.) te koop

Wilt u op de hoogte gehouden worden van nieuw aanbod van Abraham Hulk (sr.) te koop? Via uw persoonlijke Kunstveiling account kunt u Abraham Hulk (sr.) instellen als uw favoriete kunstenaar. Wanneer er nieuwe Abraham Hulk (sr.) kunstwerken in de veiling worden geplaatst, ontvangt u hierover per e-mail bericht. Daarnaast kunt u alle kunstwerken van uw favoriete kunstenaars eenvoudig bekijken via uw persoonlijke account. Op die manier loopt u nooit meer een nieuw item in de veiling mis en koopt u gemakkelijk kunst van Abraham Hulk (sr.)!

Waarom via Kunstveiling kunst van Abraham Hulk (sr.) kopen?

Via Kunstveiling koopt u unieke kunstwerken van Abraham Hulk (sr.) en andere erkende kunstenaars tegen veilingprijzen. Kunst kopen van Abraham Hulk (sr.) via Kunstveiling is toegankelijk, transparant en laagdrempelig. Dagelijks worden vele nieuwe kunstwerken in de veiling geplaatst, van moderne schilderijen tot oude prenten en van sculpturen tot design en sieraden. U stemt het aanbod gemakkelijk op uw eigen wensen af en wordt automatisch in contact gebracht met de verkoper als u na afloop van de veiling de hoogste bieder bent. U betaalt bij Kunstveiling slechts 15% veilingkosten over de hamerprijs. Dit wordt bij het uitbrengen van een bod al aangegeven, zodat u achteraf nooit voor verrassingen komt te staan.

Bovendien kunt u via Kunstveiling ook zelf kunst van Abraham Hulk (sr.) of andere erkende kunstenaars verkopen. Meer over het verkopen van kunst leest u op de pagina Kunst Verkopen.

Hoe breng ik een bod uit op een kunstwerk van Abraham Hulk (sr.)?

Kunst kopen van Abraham Hulk (sr.) begint bij het plaatsen van een bod. Om een bod uit te brengen op een kunstwerk van Abraham Hulk (sr.), heeft u account bij Kunstveiling nodig. Hier maakt u gemakkelijk een account aan. Bij alle items in de veiling treft u detailgegevens van het kunstwerk, een openingsbod en een aflooptijd. Tot deze tijd kunt u een bod uitbrengen op het kunstwerk van Abraham Hulk (sr.). Om meer kans te maken om de Abraham Hulk (sr.) te bemachtigen, kunt u een autobod instellen. Bent u de winnende bieder? Dan neemt de verkoper contact met u op. Is het kunstwerk helaas aan u voorbijgegaan? Bekijk dan het actuele aanbod met alle andere kunst van Abraham Hulk (sr.)! Let op: lees voordat u kunst gaat kopen of verkopen via Kunstveiling de veilingregels goed door.