5. Arman

Arman (1928-2005)

5 aangeboden items / 141 verkochte items

FA. (33 x Favoriet)

ARMAN

Beeldhouwer, schilder

Geboren op 17 November 1928 in Nice, Gestorven op 22 oktober 2005 in New York

Opleiding: 1946 - _cole nationale d'arts d_coratifs, Nice 1949 - _cole du Louvre, Parijs Woonde en werkte in Frankrijk, Spanje en Amerika.

Armand Pierre Fernandez besloot van zijn voornaam Arman te maken, waarmee hij zijn werk ondertekende, net zoals Vincent van Gogh dit deed. Van zijn vader leerde Arman fotograferen en schilderen, waarna hij studies volgde en in 1951 tot leraar benoemd werd in Madrid. De echte ?Armanstijl? kwam tot stand tussen 1959 en 1962. Hij maakte veel werken waarbij dagelijkse objecten voorkwamen. Zo is er bijvoorbeeld een beeld waar meerdere bijlen bij elkaar te zien zijn. Dit beeld staat bij de Tel-Aviv University. Ook in Amsterdam staat er een werk van Arman, namelijk de Apollo Offering.

1961 was het jaar dat hij bekend werd in Amerika. Hij woonde in New York tot aan zijn dood. In 1972 kreeg hij uiteindelijk ook het Amerikaanse staatsburgerschap.

Exposities en prijzen:

Prijzen: 1972 Ordre national du M_rite 1966 Marzotto Prijs

Door: Arthur Brouwers

Frans Amerikaans

4 aangeboden items van deze kunstenaar
Arman - La Seconde parade des Objects - 1989 - Zeefdruk ingelijst 52/200 kopen? Bied vanaf 250!

Arman - La Seconde parade des Objects - 1989 - Zeefdruk ingelijst 52/200

Geplaatst doorSmoke

Jaartal1989
Afmetingen60 cm x 48 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Laatste
kans
Arman - Hypored - Handgesigneerde lithografie uit de reeks Doctor's Special - 1977 kopen? Bied vanaf 275!

Arman - Hypored - Handgesigneerde lithografie uit de reeks Doctor's Special - 1977

Geplaatst doorcollectie

Jaartal1977
TechniekLitho
Afmetingen60 cm x 46.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst

Arman - Sans titre maar met lijst! kopen? Bied vanaf 295!

Arman - Sans titre maar met lijst!

Geplaatst doorKunstbedrijf

TechniekLitho
Afmetingen97 cm x 77 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Arman - Inside Story - Handgesigneerde lithografie uit de reeks Doctor's Special - 1977 kopen? Bied vanaf 275!

Arman - Inside Story - Handgesigneerde lithografie uit de reeks Doctor's Special - 1977

Geplaatst doorcollectie

Jaartal1977
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst