5. Dirk Ocker

Dirk Ocker (1882-1958)

2 aangeboden items / 0 verkochte items

FA. (1 x Favoriet)

Dirk OCKER (Amsterdam 1882 - Nijmegen 1958)

Dirk Ocker was een Nederlandse kunstschilder en een van de oprichters van Gooische schildersclub De Tien. Hij volgde een opleiding aan de Rijksacademie in Amsterdam, waar al bekend werd dat Ocker een wat recalcitrante schilder was die zich moeilijk aan bestaande kaders kon houden. Na zijn opleiding reisde hij veel in het buitenland, maar verbleef hij ook veel in Laren. Hij schilderde (naakt)figuren, portretten en taferelen in oud-Italiaanse stijl en liet zich beinvloeden door Davinci en Michelangelo. Ook richte hij samen met andere Gooische schilders De Tien op, waarvoor hij zelf ook exposeerde. In het buitenland verkochten vooral zijn typisch Larense interieurs goed.

2 aangeboden items van deze kunstenaar

Dirk Ocker - Jezus kopen? Bied vanaf 750!

Dirk Ocker - Jezus

Geplaatst doorSimone1963

Eindtijd16-03-2021 om 22:02

Afmetingen90 cm x 65 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Dirk Ocker - Twee vrouwenkopjes kopen? Bied vanaf 750!

Dirk Ocker - Twee vrouwenkopjes

Geplaatst doorSimone1963

Eindtijd16-03-2021 om 22:06

Afmetingen70 cm x 98 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst