5. Edmond Bellefroid

Edmond Bellefroid (1893-1971)

1 aangeboden items / 1 verkochte items

FA. (5 x Favoriet)

Edmond BELLEFROID (Maastricht 1893 - Maastricht 1971)

Edmond Bellefroid was een schilder en ontwerper geboren in 1893 te Maastricht. Hij was zowel kunstschilder als tekenaar, industrieel ontwerper, keramist en textielkunstenaar. Bellefroid was aangesloten bij een groep jonge schilders rond Rob Graafland en sloot zich in de jaren twintig aan bij de Bende van De Suisse. In 1933 heeft hij zijn eerste tentoonstelling. Van 1929 tot 1946 is Bellefroid werkzaam als ontwerper bij De Spinx waar hij series en unica maakt. Ook is hij artistiek leider geweest bij het klei-atelier Brunssum, werkte hij als adviseur en ontwerper bij Mosa porselein- en tegelfabrieken te Maastricht en gaf hij daar les aan de Stadsacademie.

Bellefroid wordt gezien als één van de belangrijkste kunstenaars van het Interbellum. In de jaren twintig ontwikkelde hield hij zich bezig met batiktechnieken en decoratieve kunsten. Hij werkt met maatschappelijke thema’s, de impact van oorlog, dikke penseelstreken in een expressionistische stijl. Na het overlijden van zijn zoon keert hij naar meer eenvoudige en harmonieuze composities.

Edmond Bellefroid - Mosa Empire kopen? Bied vanaf 35!

Edmond Bellefroid - Mosa Empire

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorAnnaKonings

Eindtijd27-04-2021 om 22:59

TechniekPen (Inkt)
Afmetingen44 cm x 42.5 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst