5. Glas Nederland

Glas Nederland

Nederlands glaswerk

Nederlands glaswerk geniet internationaal een hoge status. In de negentiende eeuw waren er weinig glasfabrieken in Nederland. Ze focusten zich vooral op flessen en verpakkingen, tafelglaswerk werd veel geïmporteerd uit Duitsland en de Bohemen. Glas- en kristalwerk waren echte luxeproducten. De bekendste fabrieken uit die periode zijn Regout & Co (later gefuseerd tot Kristalunie) en de witglasfabriek te Leerdam. Deze fabrieken groeiden tot 1914 sterk en produceerden voor de wereldmarkt. Tijdens de oorlogen waren de grondstoffen schaars, waardoor internationale producten de markt overnamen. De Nederlandse productiemarkt herstelde zich pas weer in de jaren veertig. Nu is Royal Leerdam Crystal opnieuw een wereldspeler.

In de negentiende eeuw bestonden verschillende ontwerpstijlen naast elkaar. Ontwerpideeën werden in een hoog tempo overgenomen door de verspreiding van door de glasfabrieken gedrukte geïllustreerde catalogi. Ook werden mallen overgenomen en doorverkocht, waardoor de herkomst van glaswerk moeilijk traceerbaar is. Vanaf de twintigste eeuw werden steeds vaker kunstenaars ingeschakeld om glaswerk te ontwerpen.

Er worden 26 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.
Menno Jonker - De Amsterdamse school, verbeelde idealen + Alice Roegholt kopen? Bied vanaf 125!
Menno Jonker - De Amsterdamse school, verbeelde idealen + Alice Roegholt

Varia

Geplaatst doorGoedgevonden

Jaartal2011
Afmetingen33 cm x 25 cm (h x b)
Maarten Vrolijk - Koninklijke Leerdam , Pom Pom, kristal deksel doos, gesigneerd kopen? Bied vanaf 50!
Maarten Vrolijk - Koninklijke Leerdam , Pom Pom, kristal deksel doos, gesigneerd

Glas / Keramiek

Geplaatst doorKkw

Jaartal1998
Afmetingen11 cm x 10 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Glasblazerij Leerdam - Melkwit vaasje ontwerp Michelle Veldman kopen? Bied vanaf 50!
Glasblazerij Leerdam - Melkwit vaasje ontwerp Michelle Veldman

Glas / Keramiek

Geplaatst doorwoerro

Afmetingen10 cm x 8.5 cm x 8.5 cm (h x b x d)
Gewicht360 g
GesigneerdHandgesigneerd
Peter Bremers - KWAJALEIN GRAAL kopen? Bied vanaf 750!
Peter Bremers - KWAJALEIN GRAAL

Glas / Keramiek

Geplaatst doorkunstpeer

Jaartal1996
Afmetingen35 cm x 26 cm x 26 cm (h x b x d)
GesigneerdHandgesigneerd
Paul Spannenberg - Groen en blauw glas object - Unicum - Gesigneerd kopen? Bied vanaf 150!
Paul Spannenberg - Groen en blauw glas object - Unicum - Gesigneerd

Glas / Keramiek

Geplaatst doorStationsider

Jaartal2005
Afmetingen26 cm x 10 cm x 7.5 cm (h x b x d)
GesigneerdHandgesigneerd
Siem van der Marel - Vaas Essilor kopen? Bied vanaf 50!
Siem van der Marel - Vaas Essilor

Glas / Keramiek

Geplaatst doorMartha

Jaartal2004
Afmetingen24 cm x 17 cm x 17 cm (h x b x d)
GesigneerdGemerkt/Merksticker
Floris Meydam - Twee vierkant kristallen kandelaren kopen? Bied vanaf 50!
Floris Meydam - Twee vierkant kristallen kandelaren

Glas / Keramiek

Geplaatst doorwoerro

Afmetingen13 cm x 7.3 cm x 7.3 cm (h x b x d)
Gewicht4000 g
GesigneerdOngemerkt
Carel Lion Cachet - Platelen wandbordje 50 jaar bevrijding voor Royal Goedewaagen - oplage 2500 stuk kopen? Bied vanaf 50!
Carel Lion Cachet - Platelen wandbordje 50 jaar bevrijding voor Royal Goedewaagen - oplage 2500 stuk

Glas / Keramiek

Geplaatst doorwoerro

Jaartal1995
Afmetingen2 cm x 19.2 cm x 19.2 cm (h x b x d)
GesigneerdGemerkt/Merksticker
Frans Molenaar - Ventiglia Colori​ kopen? Bied vanaf 1000!
Frans Molenaar - Ventiglia Colori​

Glas / Keramiek

Geplaatst doorArtDumay

Afmetingen46 cm x 34 cm x 16 cm (h x b x d)
GesigneerdHandgesigneerd
Max Verboeket - Grote kristallen schaal model Movelia kopen? Bied vanaf 1!
Max Verboeket - Grote kristallen schaal model Movelia

Glas / Keramiek

Geplaatst doorwoerro

Afmetingen9 cm x 40 cm x 36 cm (h x b x d)
Gewicht3200 g
GesigneerdOngemerkt
Royal Leerdam - G. Thomassen (1926-2004) , oogverblindende vaas , handgemaakt, kristal kopen? Bied vanaf 189!
Royal Leerdam - G. Thomassen (1926-2004) , oogverblindende vaas , handgemaakt, kristal

Glas / Keramiek

Geplaatst doorflokbluit

Jaartal2001
Afmetingen12 cm x 15.5 cm x 15.5 cm (h x b x d)
Gewicht1930 g
GesigneerdHandgesigneerd
Siem van der Marel - Fles / vaas Iris- Koningsblauw kopen? Bied vanaf 75!
Siem van der Marel - Fles / vaas Iris- Koningsblauw

Glas / Keramiek

Geplaatst doorGoedgevonden

Jaartal1970
Afmetingen45 cm x 9 cm (h x b)
GesigneerdGemerkt/Merksticker
Royal Leerdam - Simsa Cho glaskunstbeurs jaarobject 1998 getiteld Sim-sa-la-bim kopen? Bied vanaf 60!
Royal Leerdam - Simsa Cho glaskunstbeurs jaarobject 1998 getiteld Sim-sa-la-bim

Glas / Keramiek

Geplaatst doorDepot_Leerdam

Jaartal1998
Afmetingen27 cm x 13 cm x 5 cm (h x b x d)
GesigneerdHandgesigneerd

Willem Heesen - zonder titel kopen? Bied vanaf 45!
Willem Heesen - zonder titel

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstbedrijf

Afmetingen40 cm x 35 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jessica Homich - Schaal met twist kopen? Bied vanaf 150!
Jessica Homich - Schaal met twist

Glas / Keramiek

Geplaatst dooraphelder

Jaartal2016
Afmetingen13.5 cm x 32 cm x 22 cm (h x b x d)
GesigneerdHandgesigneerd
Floris Meydam - Tweekleurige "Serica" fles kopen? Bied vanaf 129!
Floris Meydam - Tweekleurige "Serica" fles

Glas / Keramiek

Geplaatst doorNL

Jaartal1953
Afmetingen44 cm x 11 cm (h x b)
GesigneerdOngemerkt
Henk Potters - WK sprint 1977 te Alkmaar kopen? Bied vanaf 30!
Henk Potters - WK sprint 1977 te Alkmaar

Beeld / Object

Geplaatst doorRayna_antique

Jaartal1977
TechniekKeramiek
Afmetingen15 cm x 10 cm x 1 cm (h x b x d)
Gewicht1000 g
Kristalunie Maastricht - Serie Antiqua kopen? Bied vanaf 50!
Kristalunie Maastricht - Serie Antiqua

Glas / Keramiek

Geplaatst doorAromajip

Jaartal1962
Afmetingen25 cm x 13 cm (h x b)
GesigneerdOngemerkt
Royal Leerdam - Kristallen vaas met glasdraai. kopen? Bied vanaf 50!
Royal Leerdam - Kristallen vaas met glasdraai.

Glas / Keramiek

Geplaatst doorAromajip

Periode1950 t/m 1979
Afmetingen16 cm x 16 cm (h x b)
Gewicht2282 g
GesigneerdOngemerkt
Andries Dirk Copier - Unica vaasje met Irise glazuur nr. N147 uit 1932 kopen? Bied vanaf 320!
Andries Dirk Copier - Unica vaasje met Irise glazuur nr. N147 uit 1932

Glas / Keramiek

Geplaatst doorwoerro

Jaartal1932
Afmetingen14 cm x 11.5 cm x 11.5 cm (h x b x d)
GesigneerdHandgesigneerd
Willem Rozendaal - Omar - set van 4 wijnglazen kopen? Bied vanaf 40!
Willem Rozendaal - Omar - set van 4 wijnglazen

Glas / Keramiek

Geplaatst doorestrel4

Jaartal1931
Afmetingen15.5 cm x 8 cm (h x b)
GesigneerdOngemerkt
Willem Rozendaal - set van 4 drinkglazen kopen? Bied vanaf 40!
Willem Rozendaal - set van 4 drinkglazen

Glas / Keramiek

Geplaatst doorestrel4

Jaartal1931
Afmetingen11 cm x 8.5 cm (h x b)
GesigneerdOngemerkt
Andries Dirk Copier - Slijpsel 756 - 1950 kopen? Bied vanaf 45!
Andries Dirk Copier - Slijpsel 756 - 1950

Glas / Keramiek

Geplaatst doorestrel4

Jaartal1950
Afmetingen6.5 cm x 13.5 cm (h x b)
Gewicht1417 g
GesigneerdOngemerkt
Bernard Heesen - "Rauw kannetje" kopen? Bied vanaf 100!
Bernard Heesen - "Rauw kannetje"

Glas / Keramiek

Geplaatst doorDepot_Leerdam

Jaartal2019
Afmetingen15 cm x 15 cm x 15 cm (h x b x d)
GesigneerdHandgesigneerd
Carina Riezebos - Lush Cups kopen? Bied vanaf 50!
Carina Riezebos - Lush Cups

Glas / Keramiek

Geplaatst doordesign22

Afmetingen10 cm x 11.5 cm x 13 cm (h x b x d)
GesigneerdOngemerkt
Max Verboeket - Vaas handgesigneerd 1990 kopen? Bied vanaf 50!
Max Verboeket - Vaas handgesigneerd 1990

Glas / Keramiek

Geplaatst doormaurice1968

Jaartal1990
Afmetingen19 cm x 8 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd