5. Glas Nederland

Glas Nederland

Nederlands glaswerk

Nederlands glaswerk geniet internationaal een hoge status. In de negentiende eeuw waren er weinig glasfabrieken in Nederland. Ze focusten zich vooral op flessen en verpakkingen, tafelglaswerk werd veel geïmporteerd uit Duitsland en de Bohemen. Glas- en kristalwerk waren echte luxeproducten. De bekendste fabrieken uit die periode zijn Regout & Co (later gefuseerd tot Kristalunie) en de witglasfabriek te Leerdam. Deze fabrieken groeiden tot 1914 sterk en produceerden voor de wereldmarkt. Tijdens de oorlogen waren de grondstoffen schaars, waardoor internationale producten de markt overnamen. De Nederlandse productiemarkt herstelde zich pas weer in de jaren veertig. Nu is Royal Leerdam Crystal opnieuw een wereldspeler.

In de negentiende eeuw bestonden verschillende ontwerpstijlen naast elkaar. Ontwerpideeën werden in een hoog tempo overgenomen door de verspreiding van door de glasfabrieken gedrukte geïllustreerde catalogi. Ook werden mallen overgenomen en doorverkocht, waardoor de herkomst van glaswerk moeilijk traceerbaar is. Vanaf de twintigste eeuw werden steeds vaker kunstenaars ingeschakeld om glaswerk te ontwerpen.

Glasblazerij Leerdam - Emil Kovac vlakke zware schaal kopen? Bied vanaf 99!
Glasblazerij Leerdam (1997) Nederlands Emil Kovac vlakke zware schaal
Afmetingen5 x 26 x 26 cm (h x b x d)
Gewicht3688 g
GesigneerdHandgesigneerd
€ 99
Andries Dirk Copier - retro asbak kopen? Bied vanaf 35!
Andries Dirk Copier (1901-1991) Nederlands retro asbak
Afmetingen6.5 x 11 cm (h x b)
GesigneerdGemerkt/Merksticker
€ 35
Willem Rozendaal - Art Deco Kleine Wijnglazen Willem Rozendaal kopen? Bied vanaf 20!
Willem Rozendaal (1899-1971) Nederlands Art Deco Kleine Wijnglazen Willem Rozendaal
Afmetingen12.5 x 6 x 6 cm (h x b x d)
GesigneerdOngemerkt
€ 20
Joep Nicolas - Sint Maarten kopen? Bied vanaf 300!
Joep Nicolas (1897-1972) Nederlands Sint Maarten
Afmetingen43 x 43 x 2 cm (h x b x d)
Gewicht5000 g
GesigneerdHandgesigneerd
€ 300
Karel de Bazel - Persglazen tienkantige schaal kopen? Bied vanaf 1!
Karel de Bazel (1869-1923) Nederlands Persglazen tienkantige schaal
Afmetingen3 x 17 x 13.5 cm (h x b x d)
GesigneerdHandgesigneerd
Huidig bod
€ 1
1 bieding
Kristalunie Maastricht - zeldzame cake- of koekdoos met deksel- kleur amber kopen? Bied vanaf 85!
Kristalunie Maastricht (1925) Nederlands zeldzame cake- of koekdoos met deksel- kleur amber
Afmetingen10 x 28 x 12 cm (h x b x d)
GesigneerdOngemerkt
€ 85
Sien van Meurs - Boog en steen kopen? Bied vanaf 350!
Sien van Meurs (1953-2018) Nederlands Boog en steen
Afmetingen10 x 9 x 90 cm (h x b x d)
€ 350
Edmond Bellefroid - Portret kopen? Bied vanaf 80!
Edmond Bellefroid (1893-1971) Nederlands Portret
TechniekPastel/Krijt
Afmetingen63 x 44.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Huidig bod
€ 80
1 bieding
Firma Regout & Co - Amazone kopen? Bied vanaf 20!
Firma Regout & Co (1827-1899) Nederlands Amazone
Afmetingen1 x 24 cm (h x b)
GesigneerdGemerkt/Merksticker
€ 20
Max Verboeket - 2x Asbak kopen? Bied vanaf 50!
Max Verboeket (1922-2015) Nederlands 2x Asbak
Afmetingen4 x 14 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 50
Royal Leerdam - Unieke glasschilderij gemaakt door Theo Jansen voor Witteveen+Bos kopen? Bied vanaf 60!
Royal Leerdam Nederlands Unieke glasschilderij gemaakt door Theo Jansen voor Witteveen+Bos
Afmetingen19 x 23 x 0.6 cm (h x b x d)
Gewicht750 g
GesigneerdGemerkt/Merksticker
€ 60
Porceleyne Fles - Gedenktegel 50 jarig jubileum Koningin Wilhelmina kopen? Bied vanaf 75!
Porceleyne Fles (1653) Nederlands Gedenktegel 50 jarig jubileum Koningin Wilhelmina
Afmetingen29.5 x 20.5 cm (h x b)
GesigneerdGemerkt/Merksticker
€ 75
Bernard Heesen - Glaskunstbeurs jaarobject 2019 kopen? Bied vanaf 100!
Bernard Heesen (1958) Nederlands Glaskunstbeurs jaarobject 2019
Afmetingen15 x 15 x 15 cm (h x b x d)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 100
Andries Dirk Copier - Bol spijkerglas kopen? Bied vanaf 50!
Andries Dirk Copier (1901-1991) Nederlands Bol spijkerglas
Afmetingen6 x 6 cm (h x b)
GesigneerdOngemerkt
€ 50
Andries Dirk Copier - Mooie spijkerbol kopen? Bied vanaf 50!
Andries Dirk Copier (1901-1991) Nederlands Mooie spijkerbol
Afmetingen6 x 6 cm (h x b)
GesigneerdOngemerkt
€ 50
Max Verboeket - Design vaasje kopen? Bied vanaf 50!
Max Verboeket (1922-2015) Nederlands Design vaasje
Afmetingen25 x 5 cm (h x b)
GesigneerdOngemerkt
€ 50
Richard Price - Open glasschaal met vissendecor kopen? Bied vanaf 800!
Richard Price (1960) Nederlands Engels Open glasschaal met vissendecor
Afmetingen42 x 42 x 10 cm (h x b x d)
Gewicht1850 g
GesigneerdOngemerkt
€ 800
Jessica Homich - Roze Vaas kopen? Bied vanaf 210!
Jessica Homich (1972) Amerikaans Roze Vaas
Afmetingen19 x 22 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 210
Hein Laupman - kunst object kopen? Bied vanaf 60!
Hein Laupman (1912-1992) Nederlands Indonesisch kunst object
Afmetingen9 x 15 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 60
Andries Dirk Copier - Karaf met ringen en bijpassende glazen kopen? Bied vanaf 200!
Andries Dirk Copier (1901-1991) Nederlands Karaf met ringen en bijpassende glazen
Afmetingen28 x 15 x 15 cm (h x b x d)
GesigneerdOngemerkt
€ 200
Siem van der Marel - Glazen kom - KLM kopen? Bied vanaf 50!
Siem van der Marel (1944) Nederlands Glazen kom - KLM
Afmetingen6.5 x 17 cm (h x b)
Gewicht1670 g
GesigneerdGemerkt/Merksticker
€ 50
David Belien - Decoratief Glasontwerp kopen? Bied vanaf 75!
David Belien (1976) Nederlands Decoratief Glasontwerp
Afmetingen26 x 24 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 75
Porceleyne Fles - delfts kopen? Bied vanaf 100!
Porceleyne Fles (1653) Nederlands delfts
Afmetingen23 x 30 x 2.5 cm (h x b x d)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 100
Royal Leerdam - Uniek stuk Leerdams glas kopen? Bied vanaf 500!
Royal Leerdam Nederlands Uniek stuk Leerdams glas
Afmetingen17 x 19 x 18 cm (h x b x d)
Gewicht3.5 g
GesigneerdOngemerkt
€ 500
Max Verboeket - Vaas gesigneerd kopen? Bied vanaf 50!
Max Verboeket (1922-2015) Nederlands Vaas gesigneerd
Afmetingen31 x 8 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 50
Max Verboeket - Prachtige vaas kristal gesigneerd kopen? Bied vanaf 50!
Max Verboeket (1922-2015) Nederlands Prachtige vaas kristal gesigneerd
Afmetingen21 x 8 x 8 cm (h x b x d)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 50
Willem Heesen - Uniek glazen object in vaasvorm, handgesigneerd kopen? Bied vanaf 135!
Willem Heesen (1925-2007) Nederlands Uniek glazen object in vaasvorm, handgesigneerd
TechniekGlas
Afmetingen19 x 12 x 12 cm (h x b x d)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 135
Willem Heesen - Uniek rond glazen object, handgesigneerd kopen? Bied vanaf 240!
Willem Heesen (1925-2007) Nederlands Uniek rond glazen object, handgesigneerd
TechniekGlas
GesigneerdHandgesigneerd
€ 240
Bernard Heesen - Uniek glazen object in organische vaasvorm, handgesigneerd kopen? Bied vanaf 230!
Bernard Heesen (1958) Nederlands Uniek glazen object in organische vaasvorm, handgesigneerd
TechniekGlas
Afmetingen20 x 21 x 21.5 cm (h x b x d)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 230
Royal Leerdam - Jens Pfeiffer - Glaskunstbeurs jaarobject kopen? Bied vanaf 100!
Royal Leerdam Nederlands Jens Pfeiffer - Glaskunstbeurs jaarobject
Afmetingen22.5 x 15 x 16 cm (h x b x d)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 100
Sybren Valkema - gesigneerd en genummerd boek- GRATIS verzending NL kopen? Bied vanaf 50!
Sybren Valkema (1916-1996) Nederlands gesigneerd en genummerd boek- GRATIS verzending NL
TechniekHardcover
Afmetingen27.5 x 21 cm (h x b)
€ 50
Porceleyne Fles - handgeschilderd 1956 - Delftse Plateelfabriek kopen? Bied vanaf 60!
Porceleyne Fles (1653) Nederlands handgeschilderd 1956 - Delftse Plateelfabriek
Afmetingen32 x 18 cm (h x b)
GesigneerdGemerkt/Merksticker
€ 60
Vincent van Ginneke - Jaarbeurs object 1999, Ziels kopen? Bied vanaf 70!
Vincent van Ginneke (1956) Nederlands Jaarbeurs object 1999, Ziels
Afmetingen20 x 20 x 20 cm (h x b x d)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 70
Porceleyne Fles - Dekselvaas Delft Blauw kopen? Bied vanaf 1000!
Porceleyne Fles (1653) Nederlands Dekselvaas Delft Blauw
Afmetingen48 x 26 x 26 cm (h x b x d)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 1.000
Andries Dirk Copier - Fumi bowlset - Leerdam kopen? Bied vanaf 65!
Andries Dirk Copier (1901-1991) Nederlands Fumi bowlset - Leerdam
Afmetingen24 x 22 x 22 cm (h x b x d)
GesigneerdGemerkt/Merksticker
€ 65
Sybren Valkema - glazen vaas met ingelegde kleurvlakken kopen? Bied vanaf 50!
Sybren Valkema (1916-1996) Nederlands glazen vaas met ingelegde kleurvlakken
Afmetingen11 x 11 x 11 cm (h x b x d)
GesigneerdOngemerkt
€ 50
Royal Leerdam - Stef Uiterwaal - Madonna met kind kopen? Bied vanaf 200!
Royal Leerdam Nederlands Stef Uiterwaal - Madonna met kind
Afmetingen24.3 x 5 x 5 cm (h x b x d)
GesigneerdGemerkt/Merksticker
€ 200
Royal Leerdam - Simsa Cho - Glaskunstbeurs jaarobject 1998 kopen? Bied vanaf 75!
Royal Leerdam Nederlands Simsa Cho - Glaskunstbeurs jaarobject 1998
Afmetingen26.5 x 15 x 5 cm (h x b x d)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 75
Josja Caecilia Schepman - Harmony kopen? Bied vanaf 75!
Josja Caecilia Schepman (1980) Nederlands Harmony
Afmetingen16 x 16 x 16 cm (h x b x d)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 75
Porceleyne Fles - Boerin kopen? Bied vanaf 210!
Porceleyne Fles (1653) Nederlands Boerin
Afmetingen29.5 x 12 x 9 cm (h x b x d)
GesigneerdGemerkt/Merksticker
€ 210
Porceleyne Fles - Boer kopen? Bied vanaf 220!
Porceleyne Fles (1653) Nederlands Boer
Afmetingen29.5 x 11 x 10 cm (h x b x d)
GesigneerdGemerkt/Merksticker
€ 220
Andries Dirk Copier - Glazen Groene Vaas decoreerd met limoengroen stippen - Oude HORN glas kopen? Bied vanaf 1250!
Andries Dirk Copier (1901-1991) Nederlands Glazen Groene Vaas decoreerd met limoengroen stippen - Oude HORN glas
Afmetingen37 x 26 x 27 cm (h x b x d)
GesigneerdGemerkt/Merksticker
€ 1.250
Andries Dirk Copier - Dikwandige unica glazen vaas voor Leerdam kopen? Bied vanaf 575!
Andries Dirk Copier (1901-1991) Nederlands Dikwandige unica glazen vaas voor Leerdam
Afmetingen25 x 21 x 9 cm (h x b x d)
GesigneerdGemerkt/Merksticker
€ 575
Floris Meydam - LEERDAM serica's Floris Meydam 1975-1980 + certificaat kopen? Bied vanaf 100!
Floris Meydam (1919-2011) Nederlands LEERDAM serica's Floris Meydam 1975-1980 + certificaat
Afmetingen10 x 6 cm (h x b)
GesigneerdGemerkt/Merksticker
€ 100
De Sphinx - VIER PASTEIPANNETJES MET DEKSEL OP ONDERBORD kopen? Bied vanaf 50!
De Sphinx (1899) Nederlands VIER PASTEIPANNETJES MET DEKSEL OP ONDERBORD
Afmetingen4 x 28 x 8 cm (h x b x d)
Gewicht1025 g
GesigneerdGemerkt/Merksticker
€ 50
Andries Dirk Copier - Vaas Flora kopen? Bied vanaf 175!
Andries Dirk Copier (1901-1991) Nederlands Vaas Flora
Afmetingen15 x 17 cm (h x b)
GesigneerdOngemerkt
€ 175
Royal Leerdam - Jacques Boon / koektrommel bonbontrommel kopen? Bied vanaf 50!
Royal Leerdam Nederlands Jacques Boon / koektrommel bonbontrommel
Afmetingen8 x 21 x 21 cm (h x b x d)
GesigneerdOngemerkt
€ 50
Willem Rozendaal - 2 x 6 Art Deco Crystal Foot Tumbler kopen? Bied vanaf 50!
Willem Rozendaal (1899-1971) Nederlands 2 x 6 Art Deco Crystal Foot Tumbler
Afmetingen14 x 7 x 7 cm (h x b x d)
GesigneerdOngemerkt
€ 50
Fidrio - Gevlamde vaas kopen? Bied vanaf 20!
Fidrio (1996) Nederlands Gevlamde vaas
Afmetingen16.3 x 16 x 17 cm (h x b x d)
GesigneerdGemerkt/Merksticker
€ 20