5. Glas Nederland

Glas Nederland

Nederlands glaswerk

Nederlands glaswerk geniet internationaal een hoge status. In de negentiende eeuw waren er weinig glasfabrieken in Nederland. Ze focusten zich vooral op flessen en verpakkingen, tafelglaswerk werd veel geïmporteerd uit Duitsland en de Bohemen. Glas- en kristalwerk waren echte luxeproducten. De bekendste fabrieken uit die periode zijn Regout & Co (later gefuseerd tot Kristalunie) en de witglasfabriek te Leerdam. Deze fabrieken groeiden tot 1914 sterk en produceerden voor de wereldmarkt. Tijdens de oorlogen waren de grondstoffen schaars, waardoor internationale producten de markt overnamen. De Nederlandse productiemarkt herstelde zich pas weer in de jaren veertig. Nu is Royal Leerdam Crystal opnieuw een wereldspeler.

In de negentiende eeuw bestonden verschillende ontwerpstijlen naast elkaar. Ontwerpideeën werden in een hoog tempo overgenomen door de verspreiding van door de glasfabrieken gedrukte geïllustreerde catalogi. Ook werden mallen overgenomen en doorverkocht, waardoor de herkomst van glaswerk moeilijk traceerbaar is. Vanaf de twintigste eeuw werden steeds vaker kunstenaars ingeschakeld om glaswerk te ontwerpen.

Porceleyne Fles - Dekselvaas Delft Blauw kopen? Bied vanaf 1000!
Porceleyne Fles (1653) Nederlands Dekselvaas Delft Blauw
Afmetingen48 x 26 x 26 cm (h x b x d)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 1.000
Porceleyne Fles - Antiek W.O. I herdenkingsbord met de tekst ontwerp Leon Senf + DB schaaltje kopen? Bied vanaf 50!
Porceleyne Fles (1653) Nederlands Antiek W.O. I herdenkingsbord met de tekst ontwerp Leon Senf + DB schaaltje
Afmetingen2 x 17.7 x 17.7 cm (h x b x d)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 50
Max Verboeket - 2x Asbak kopen? Bied vanaf 50!
Max Verboeket (1922-2015) Nederlands 2x Asbak
Afmetingen4 x 14 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 50
Andries Dirk Copier - Glazen Groene Vaas decoreerd met limoengroen stippen - Oude HORN glas kopen? Bied vanaf 1250!
Andries Dirk Copier (1901-1991) Nederlands Glazen Groene Vaas decoreerd met limoengroen stippen - Oude HORN glas
Afmetingen37 x 26 x 27 cm (h x b x d)
GesigneerdGemerkt/Merksticker
€ 1.250
Andries Dirk Copier - Talens-vaas en gesigneerd wijnglas kopen? Bied vanaf 89!
Andries Dirk Copier (1901-1991) Nederlands Talens-vaas en gesigneerd wijnglas
Afmetingen24 x 18 x 18 cm (h x b x d)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 89
Kristalunie Maastricht - zeldzame cake- of koekdoos met deksel- kleur amber kopen? Bied vanaf 85!
Kristalunie Maastricht (1925) Nederlands zeldzame cake- of koekdoos met deksel- kleur amber
Afmetingen10 x 28 x 12 cm (h x b x d)
GesigneerdOngemerkt
€ 85
Jan Eisenloeffel - Gemerkt koperen bakje. kopen? Bied vanaf 30!
Jan Eisenloeffel (1876-1957) Nederlands Gemerkt koperen bakje.
TechniekOverig
Afmetingen4.5 x 14.5 x 10 cm (h x b x d)
Gewicht150 g
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
€ 30
Sybren Valkema - glazen vaas met ingelegde kleurvlakken kopen? Bied vanaf 50!
Sybren Valkema (1916-1996) Nederlands glazen vaas met ingelegde kleurvlakken
Afmetingen11 x 11 x 11 cm (h x b x d)
GesigneerdOngemerkt
€ 50
Royal Leerdam - Diverse blauwe glas objecten kopen? Bied vanaf 50!
Royal Leerdam Nederlands Diverse blauwe glas objecten
Afmetingen12 x 28 x 28 cm (h x b x d)
GesigneerdGemerkt/Merksticker
€ 50
Porceleyne Fles - Delfts blauw Kastdeel kopen? Bied vanaf 100!
Porceleyne Fles (1653) Nederlands Delfts blauw Kastdeel
Afmetingen38 x 20 cm (h x b)
GesigneerdGemerkt/Merksticker
€ 100
Gerard Thomassen - Glasfabriek Leerdam- 12 ABC borden = Algemene Beroepsgroepen Centrale kopen? Bied vanaf 95!
Gerard Thomassen (1926-2004) Nederlands Glasfabriek Leerdam- 12 ABC borden = Algemene Beroepsgroepen Centrale
Afmetingen2 x 28 x 25 cm (h x b x d)
GesigneerdOngemerkt
€ 95
Andries Dirk Copier - Waterkan olijfgroen 1947 kopen? Bied vanaf 55!
Andries Dirk Copier (1901-1991) Nederlands Waterkan olijfgroen 1947
Afmetingen18 x 15 x 15 cm (h x b x d)
Gewicht950 g
GesigneerdOngemerkt
€ 55
Firma Regout & Co - Kaststel bestaande uit 5 vazen kopen? Bied vanaf 800!
Firma Regout & Co (1827-1899) Nederlands Kaststel bestaande uit 5 vazen
Afmetingen28 x 16 cm (h x b)
GesigneerdGemerkt/Merksticker
€ 800
Porceleyne Fles - Gedenktegel 50 jarig jubileum Koningin Wilhelmina kopen? Bied vanaf 75!
Porceleyne Fles (1653) Nederlands Gedenktegel 50 jarig jubileum Koningin Wilhelmina
Afmetingen29.5 x 20.5 cm (h x b)
GesigneerdGemerkt/Merksticker
€ 75
Bernard Heesen - Glaskunstbeurs jaarobject 2019 kopen? Bied vanaf 100!
Bernard Heesen (1958) Nederlands Glaskunstbeurs jaarobject 2019
Afmetingen15 x 15 x 15 cm (h x b x d)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 100
Andries Dirk Copier - Bol spijkerglas kopen? Bied vanaf 50!
Andries Dirk Copier (1901-1991) Nederlands Bol spijkerglas
Afmetingen6 x 6 cm (h x b)
GesigneerdOngemerkt
€ 50
Andries Dirk Copier - Mooie spijkerbol kopen? Bied vanaf 50!
Andries Dirk Copier (1901-1991) Nederlands Mooie spijkerbol
Afmetingen6 x 6 cm (h x b)
GesigneerdOngemerkt
€ 50
Max Verboeket - Design vaasje kopen? Bied vanaf 50!
Max Verboeket (1922-2015) Nederlands Design vaasje
Afmetingen25 x 5 cm (h x b)
GesigneerdOngemerkt
€ 50
Richard Price - Open glasschaal met vissendecor kopen? Bied vanaf 800!
Richard Price (1960) Nederlands Engels Open glasschaal met vissendecor
Afmetingen42 x 42 x 10 cm (h x b x d)
Gewicht1850 g
GesigneerdOngemerkt
€ 800
Jessica Homich - Roze Vaas kopen? Bied vanaf 210!
Jessica Homich (1972) Amerikaans Roze Vaas
Afmetingen19 x 22 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 210
Hein Laupman - kunst object kopen? Bied vanaf 60!
Hein Laupman (1912-1992) Nederlands Indonesisch kunst object
Afmetingen9 x 15 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 60
Andries Dirk Copier - Karaf met ringen en bijpassende glazen kopen? Bied vanaf 200!
Andries Dirk Copier (1901-1991) Nederlands Karaf met ringen en bijpassende glazen
Afmetingen28 x 15 x 15 cm (h x b x d)
GesigneerdOngemerkt
€ 200
Siem van der Marel - Glazen kom - KLM kopen? Bied vanaf 50!
Siem van der Marel (1944) Nederlands Glazen kom - KLM
Afmetingen6.5 x 17 cm (h x b)
Gewicht1670 g
GesigneerdGemerkt/Merksticker
€ 50
David Belien - Decoratief Glasontwerp kopen? Bied vanaf 75!
David Belien (1976) Nederlands Decoratief Glasontwerp
Afmetingen26 x 24 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 75
Olaf Stevens - Werk 2000 kopen? Bied vanaf 100!
Olaf Stevens (1954) Nederlands Werk 2000
Afmetingen7 x 13 x 5.5 cm (h x b x d)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 100
Porceleyne Fles - delfts kopen? Bied vanaf 100!
Porceleyne Fles (1653) Nederlands delfts
Afmetingen23 x 30 x 2.5 cm (h x b x d)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 100
Royal Leerdam - Uniek stuk Leerdams glas kopen? Bied vanaf 500!
Royal Leerdam Nederlands Uniek stuk Leerdams glas
Afmetingen17 x 19 x 18 cm (h x b x d)
Gewicht3.5 g
GesigneerdOngemerkt
€ 500
Max Verboeket - Vaas gesigneerd kopen? Bied vanaf 50!
Max Verboeket (1922-2015) Nederlands Vaas gesigneerd
Afmetingen31 x 8 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 50
Porceleyne Fles - Royal Delft commemorative wall plate - Breda Oranjestad 700 year kopen? Bied vanaf 50!
Porceleyne Fles (1653) Nederlands Royal Delft commemorative wall plate - Breda Oranjestad 700 year
Afmetingen3 x 22.4 cm (h x b)
Gewicht365 g
GesigneerdGemerkt/Merksticker
€ 50
Max Verboeket - Prachtige vaas kristal gesigneerd kopen? Bied vanaf 50!
Max Verboeket (1922-2015) Nederlands Prachtige vaas kristal gesigneerd
Afmetingen21 x 8 x 8 cm (h x b x d)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 50
Willem Heesen - Uniek glazen object in vaasvorm, handgesigneerd kopen? Bied vanaf 135!
Willem Heesen (1925-2007) Nederlands Uniek glazen object in vaasvorm, handgesigneerd
TechniekGlas
Afmetingen19 x 12 x 12 cm (h x b x d)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 135
Willem Heesen - Uniek rond glazen object, handgesigneerd kopen? Bied vanaf 240!
Willem Heesen (1925-2007) Nederlands Uniek rond glazen object, handgesigneerd
TechniekGlas
GesigneerdHandgesigneerd
€ 240
Bernard Heesen - Uniek glazen object in organische vaasvorm, handgesigneerd kopen? Bied vanaf 230!
Bernard Heesen (1958) Nederlands Uniek glazen object in organische vaasvorm, handgesigneerd
TechniekGlas
Afmetingen20 x 21 x 21.5 cm (h x b x d)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 230
Royal Leerdam - Jens Pfeiffer - Glaskunstbeurs jaarobject kopen? Bied vanaf 100!
Royal Leerdam Nederlands Jens Pfeiffer - Glaskunstbeurs jaarobject
Afmetingen22.5 x 15 x 16 cm (h x b x d)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 100
Sybren Valkema - gesigneerd en genummerd boek- GRATIS verzending NL kopen? Bied vanaf 50!
Sybren Valkema (1916-1996) Nederlands gesigneerd en genummerd boek- GRATIS verzending NL
TechniekHardcover
Afmetingen27.5 x 21 cm (h x b)
€ 50
Porceleyne Fles - handgeschilderd 1956 - Delftse Plateelfabriek kopen? Bied vanaf 60!
Porceleyne Fles (1653) Nederlands handgeschilderd 1956 - Delftse Plateelfabriek
Afmetingen32 x 18 cm (h x b)
GesigneerdGemerkt/Merksticker
€ 60
Andries Dirk Copier - 'Pearl' cassette, 12 kristallen onderzetters kopen? Bied vanaf 50!
Andries Dirk Copier (1901-1991) Nederlands 'Pearl' cassette, 12 kristallen onderzetters
Afmetingen3 x 19 x 19 cm (h x b x d)
GesigneerdOngemerkt
€ 50
Kristalunie Maastricht - Max Verboeket vaas, zestiger jaren kopen? Bied vanaf 50!
Kristalunie Maastricht (1925) Nederlands Max Verboeket vaas, zestiger jaren
Afmetingen20 x 7.5 x 7.5 cm (h x b x d)
Gewicht630 g
GesigneerdOngemerkt
€ 50
Vincent van Ginneke - Jaarbeurs object 1999, Ziels kopen? Bied vanaf 70!
Vincent van Ginneke (1956) Nederlands Jaarbeurs object 1999, Ziels
Afmetingen20 x 20 x 20 cm (h x b x d)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 70