5. Eduard Flor

Eduard Flor (1925-2015)

8 aangeboden items / 112 verkochte items

FA. (23 x Favoriet)

Eduard FLOR (Boedapest 1925 - Dohis 2015)

Schilder in Olieverf en aquarellist, etser

Opleiding:

In de periode 1949-1951 volgde Eduard Flor zijn opleidingen aan de Rijksacademie voor Beeldende Kunsten in Amsterdam. Van 1975 tot 1985 doceerde Flor, aan zowel de Koninklijke Academie Den Bosch, de Vrije Academie Den Haag en de Christelijke Academie Kampen.

Eduard Flor woont en werkt heden ten dage voornamelijk in Frankrijk.

Flor opereert meer op de intellectuele rand van het post Cobra expressionisme. Zijn landschappelijke thema's condenseren abstracte en eenvoudige vormen. Euard Flor wordt door de schrijver en historicus Ad van der Blom beschreven in "Graphic Art Now" (Elsevier 1984) als "een van onze meest diepgaande kunstenaars, die condenseert de werkelijkheid om symbolen en, net als Anton Heyboer, aan de ets bijna mystieke kwaliteiten toeschrijft. De onderwerpen van Eduard Flor, zijn zeer divers: landschappen, zeeën, portretten foto's maar ook religieuze werken. Maar ook thema's geïnspireerd uit fragmenten van reizen en ervaringen.

Exposities en prijzen:

Biënnale van Parijs 1959 Het werk van Flor bevind zich dan ook in internationale musea, oa. Verschillende musea in Nederland: Amsterdam, Rotterdam, Arnhem Utrecht. Maar ook in het Brooklyn Museum New York en Philadelphia Museum of Art Fairmont in de V.S. en het State Museum Modern Art Jeruzalem in Israël.

8 aangeboden items van deze kunstenaar
Eduard Flor - Zeefdruk: One Day kopen? Bied vanaf 49!

Eduard Flor - Zeefdruk: One Day

Geplaatst doorKiewitKunst

Afmetingen32.5 cm x 49.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Geplaatst doorKiewitKunst

GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Eduard Flor - hemel overdag kopen? Bied vanaf 45!

Eduard Flor - hemel overdag

Geplaatst doorCemhamers

Jaartal1970
TechniekEts
Afmetingen55 cm x 65 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Eduard Flor - ets - 'Sterrenhemel' kopen? Bied vanaf 60!

Eduard Flor - ets - 'Sterrenhemel'

Geplaatst doorJJvanWijk

TechniekEts
Afmetingen50 cm x 65 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Eduard Flor # TWEE KAARSEN # ca. 1970, oplage 60/gesigneerd, mint-- kopen? Bied vanaf 39!

Eduard Flor # TWEE KAARSEN # ca. 1970, oplage 60/gesigneerd, mint--

Geplaatst doorsilkart

GesigneerdHandgesigneerd
Eduard Flor - Ster en dubbelplaneet (of zoiets), aquatint ets kopen? Bied vanaf 50!

Eduard Flor - Ster en dubbelplaneet (of zoiets), aquatint ets

Geplaatst doorRosser

TechniekEts/Aquatint
Afmetingen47 cm x 51 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Eduard Flor - ets/aquatint met reliëfdruk - 'Hemel 's nachts' - 1970 (Prent 190 Serie 5B) kopen? Bied vanaf 70!

Eduard Flor - ets/aquatint met reliëfdruk - 'Hemel 's nachts' - 1970 (Prent 190 Serie 5B)

Geplaatst doorJJvanWijk

Jaartal1970
TechniekEts/Aquatint
Afmetingen58 cm x 65 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Geplaatst doorKiewitKunstonder100euro

GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst