5. Irene van den Bos

Irene van den Bos (1953)

2 aangeboden items / 134 verkochte items

FA. (40 x Favoriet)

Irene van den BOS (IJmuiden 1953)

Werkzaam als beeldend kunstenaar in eigen atelier.

Opleiding: Akte NHT Gerrit Rietveld Academie Amsterdam 1972-1973 Akte tekenen LO pedagogische Academie Haarlem 1973-1974 Cultuurwetenschappen/academisch kernprogramma kunstgeschiedenis Open Universiteit. 1992-1999.

Irene van den Bos is gefascineerd door de kwetsbaarheid en vergankelijkheid van het leven, en vertaalt dit in schilderijen van mensen, bloemen en planten. Ook laat zij zich inspireren door bestaande schilderijen, met name uit de Gouden Eeuw. Als zij mensen schildert, is dat niet op een klassiek-realistische manier, maar laat zij zich leiden door haar intuïtie. Zij baseert zich op foto’s in kranten of bladen die een emotie of een associatie in haar losmaken. Lente en zomer zijn haar favoriete seizoenen: de rijkdom en de kleuren. In de serie Flora schildert zij bloemen-en plantenmotieven: bijvoorbeeld de schaduwen van planten op de vloer van haar atelier als de zon naar binnen schijnt. Die schaduw valt dan op het doek en schildert zij. Dat moet snel, want de tijd verstrijkt of er komt een wolk voor de zon. Dan is de schaduw weg en dan is er alleen nog de herinnering. De techniek en het materiaalgebruik zijn bij Irene van den Bos altijd ondergeschikt aan het onderwerp. De transparante olieverflagen, potloodlijnen en vloeiende penseelstreken zijn geen doel op zich, maar staan in dienst van de boodschap die zij wil overbrengen of het gevoel dat zij in een schilderij wil vastleggen.

Lid van:
Kunstenaarsvereniging Laren-Blaricum, Laren Kunstenaarsvereniging Pulchri Studio, Den Haag.

Aangesloten bij: Galerie AdorableArt+Design, Den Haag.

2 aangeboden items van deze kunstenaar

Irene van den Bos - Abstract Landscape kopen? Bied vanaf 75!

Irene van den Bos - Abstract Landscape

Geplaatst doorIreneArt

Eindtijd04-05-2021 om 21:48

Jaartal2020
Afmetingen50 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Irene van den Bos - Autumn Wood kopen? Bied vanaf 90!

Irene van den Bos - Autumn Wood

Geplaatst doorIreneArt

Eindtijd15-05-2021 om 22:27

Jaartal2021
Afmetingen50 cm x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstOp Spieraam