5. Jaap Bouhuys

Jaap Bouhuys (1902-1983)

1 aangeboden items / 9 verkochte items

FA. (12 x Favoriet)

Jaap BOUHUYS

Schilder, beeldhouwer, monumentaal kunstenaar

Geboren te Arnhem in 1902. Overleden te Haarlem in 1983.

Opleiding: Jaap Bouhuys volgde een opleiding aan de Arnhemse Kunstacademie, waar hij onder andere les kreeg van Roland Holst en H.P. Berlage. Tevens bezocht hij in Amsterdam de Rijksacademie van Beeldende Kunsten.

In het werk van Bouhuys is een duidelijke invloed van het kubisme te zien ? met Picasso heeft hij zelfs samengewerkt. Zijn kubistische composities kennen echter een typisch kleurgebruik. Bouhuys maakte dan ook uit oli_n en pigmenten zijn eigen verf. Hij en zijn vrouw Nel Klaassen werkten vaak mee aan elkaars kunst. Hun werken kennen dan ook een verwante stijl, en zijn goed herkenbaar. Bouhuys heeft ondanks de hoge kwaliteit van zijn werk, nooit grote bekendheid verworven ? hij deed hier echter zelf ook niet zozeer moeite voor.

Exposities en prijzen:

In 1932 ontving Bouhuys de zilveren medaille voor monumentale schilderkunst van de Prix de Rome.

Door: Arthur Brouwers

Jaap Bouhuys - Twee vrolijke muzikanten kopen? Bied vanaf 1100!

Jaap Bouhuys - Twee vrolijke muzikanten

Geplaatst doorLeoZandvoort1

Eindtijd02-07-2021 om 16:07

Afmetingen94.5 cm x 125 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerHardboard
IngelijstIngelijst