5. Jacques Monory

Jacques Monory (1924)

1 aangeboden items / 2 verkochte items

FA. (4 x Favoriet)

Jacques Monory is een franse schilder , geboren op 25 juni 1924 in Parijs, woont en werkt in Cachan .

Na een opleiding als schilder en decorateur bij de School voor Toegepaste Kunsten in Parijs, Jacques Monory tien jaar werkzaam in de kunstredacteur Robert Delpire , waar hij in contact met de wereld van de fotografie.

Het is een van de belangrijkste vertegenwoordigers van de beweging van de verhalende figuratie die, in het midden van 1960 , in tegenstelling tot het abstracte schilderen met, waaronder schilders Herve Telemaque , Erro , Rancillac , Peter Klasen , Eduardo Arroyo , Valerio Adami en Gerard Fromanger .

Diep bezorgd over het geweld van de alledaagse werkelijkheid, tafels Monory suggereren zware en dreigende atmosfeer. De thema's worden ontwikkeld door middel van een serie en beelden die hij gebruikt zijn rechtstreeks overgenomen uit de hedendaagse samenleving. Fotografische en cinematografische leningen, het gebruik van zwart-wit, de kilte van de sleutel en samenstelling ervan te karakteriseren een unieke stijl en betrokken bij de uitvoering, en vaak badend in een blauw zwart-wit.

Frans

Jacques Monory - Tigre sur fond bleu, zeefdruk kopen? Bied vanaf 30!

Jacques Monory - Tigre sur fond bleu, zeefdruk

Geplaatst doorRosser

Eindtijd09-07-2021 om 20:45

Afmetingen90 cm x 63 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst