Jean Jacques Morvan (1928)
  5. Jean Jacques Morvan
Jean Jacques Morvan (1928)

Jean Jacques Morvan (1928)

Kunstenaar

Biografie 1928, 7 januari Jean-Jacques Morvan wordt geboren in Parijs. Zijn familie komt uit Bretagne. 1939 - 1940 Na het uitbreken van de wereldoorlog verblijft hij met zijn zuster twee jaar in Saint Jean d’Ángély. Hij raakt er onder de indruk van de ontredderde vluchtelingen uit Nederland, Belgi‘ en Noord-Frankrijk. Hij schrijft er zijn eerste gedichten en maakt zijn eerste tekeningen. 1940, 17 juni Capitulatie van Parijs. 1941 Morvan keert terug naar Parijs en zal er de rest van de oorlog blijven. Een joodse klasgenoot wordt gedeporteerd. De lessen worden verplaatst naar de schuilkelders onder het Lyceum. 1944, 24 augustus Bevrijding van Parijs. Morvan wordt toegelaten tot de Kunstacademie ( École des Beaux Arts), maar houdt het daar maar één dag uit. 1945 - 1946 Morvan is betrokken bij de opvang van overlevenden uit de concentratiekampen, in Hotel Lutétia. Hij wordt toegelaten tot de Kunstnijverheidsschool (École des arts décoratifs) Om aan de kost te komen werkt hij als toneelspeler en journalist Voor zijn schilderijen gebruikt hij, vanwege geldgebrek, soms tandpasta e.d. als verf. 1947 Morvan toont voor het eerst zijn werk op de jaarlijkse tentoonstelling voor kunstenaars onder de dertig jaar (Salon des moins de 30 ans), assisteert bij de productie van een film. 1948 - 1949 Militaire dienst. Hij blijft daarnaast toneelspelen en hij krijgt in het leger een atelier waar hij kan tekenen en schilderen. 1949 - 1950 Gaat zich intensiever richten op de schilderkunst. Exposeert in het Quartier du Marais schilderijen op papier, maar verkoopt niets. Om geld te verdienen werkt hij in de Parijse Hallen en blijft hij actief als journalist en toneelspeler. 1951 Publiceert zijn eerste tekeningen. Zijn eerste eigen expositie in een galerie in Parijs krijgt positieve kritieken. 1954 - 1956 Reist verschillende malen naar Corsica; door zijn indrukken van de mediterrane wereld verandert zijn stijl. Hij gaat zich enthousiast bezighouden met de lithografie. 1957 - 1963 Koopt een huis met atelier in de Provence en woont afwisseld daar, in Parijs en in Bretagne. Keert terug tot elementaire vormen en thema’s (golven, vuur). Hij heeft regelmatig kleine exposities en krijgt lovende kritieken. De actrice Cathérine Sauvage en de schrijver Albert Camus behoren tot de eerste verzamelaars van zijn werk. In 1962 exposeert hij in New York. 1964 Exposeert in de beroemde galerie van Katia Granoff in Parijs. Het is zijn definitieve doorbraak. Hij trouwt. 1965 - 1967 Maakt reizen naar ondermeer de Griekse eilanden, Canada, Marokko, Jordanië, China en Rusland. Vooral het uitgestrekte landschap van Canada beïnvloedt zijn werk. Na de geboorte van zijn dochter schildert hij ook baby’s. 1968 - 1969 Reis naar Mexico. Werkt daarna een jaar in Canada met een beurs van de Franse Raad van de Kunsten (Grand Boursier du conseil des Arts) 1969 -1970 Heeft belangrijke exposities in het museum van Quebec, in het museum voor Schone Kunsten van Mexico en in het Maison de la Culture te Rennes. Maakt samen met Guy de Belleval een film. Publiceert een dichtbundel. Schildert veel en onderzoekt de mogelijkheden van diverse materialen 1971 - 1972 Reist en werkt in Tunesië. Vijf grote musea in Orléans, Nancy, Besançon, Tours en Le Havre tonen onder de titel ‘twintig jaar schilderen’ een overzicht van het werk van Morvan. 1973 Reist naar Japan en nogmaals naar Canada. Na zijn terugkeer naar Zuid-Frankrijk wordt de zee een van zijn voornaamste thema's. Hij maakt gebruik van zand en textiel en vervaardigt ook reliëfs en sculpturen 1974 - 1977 Raakt opnieuw in de ban van het thema van de deportaties, dat hem sinds 1945 nooit heeft losgelaten. Onder de titel Nuit et brouillard (Nacht en nevel) exposeert het Musée de la Résistance et de la Déportation te Besançon vijftig werken over dit thema. 1977 - 1987 Naast de zee ontdekt Morvan andere maritieme onderwerpen. Hij krijgt veel opdrachten en wordt onderscheiden als Grand Peintre Officel de la Marine en Peintre Titulaire de la Marine. Er volgen vele exposities door heel Frankrijk. In 1981 koopt het Centre Jean Moulin te Bordeaux een groot deel de werken over de Tweede Wereldoorlog. 1993 Tentoonstelling van 46 werken over de geweld en intolerantie in Brive en later Bordeaux. Vervaardigt een monument ter ere van de beroemde Franse verzetsstrijder Jean Moulin in Orgon. 1997 Retrospectief van het werk van Morvan in vele grote steden in Frankrijk. 1998 - 2000 Keert terug naar Parijs legt zich meer toe op het schrijven van verhalen en gedichten, die hij publiceert in de bundel Côte du Trégor.

Aangeboden items
0
Verkochte items
1
Nationaliteit
Frans Frans
Links
Favoriet
De gekozen filters geven op dit moment geen resultaat. U kunt andere filters proberen terug naar ons gehele aanbod.

Momenteel worden er helaas geen items van Jean Jacques Morvan (1928) aangeboden. Bekijk ons huidige veilingaanbod.

Wilt u via e-mail een alert ontvangen wanneer er een item van Jean Jacques Morvan (1928) wordt aangeboden, maak deze dan favoriet.

Wilt u zelf een item van deze kunstenaar in de veiling plaatsen? Dat kan en is zeer eenvoudig. Maak hier een account aan en plaats het in de veiling.

Ontdek Kunstveiling

Kunst kopen van Jean Jacques Morvan

Wilt u graag een kunstwerk kopen van Jean Jacques Morvan? Bekijk dan het actuele veilingaanbod en bied mee op mooie en unieke kunstwerken van Jean Jacques Morvan. Betaalbare en exclusieve kunst kopen van Jean Jacques Morvan en andere erkende kunstenaars is leuk, toegankelijk én binnen handbereik via Kunstveiling. Ontdek nu alle kunstwerken van Jean Jacques Morvan te koop bij Kunstveiling en bemachtig uw eigen Jean Jacques Morvan!

Volg het aanbod kunst van Jean Jacques Morvan te koop

Wilt u op de hoogte gehouden worden van nieuw aanbod van Jean Jacques Morvan te koop? Via uw persoonlijke Kunstveiling account kunt u Jean Jacques Morvan instellen als uw favoriete kunstenaar. Wanneer er nieuwe Jean Jacques Morvan kunstwerken in de veiling worden geplaatst, ontvangt u hierover per e-mail bericht. Daarnaast kunt u alle kunstwerken van uw favoriete kunstenaars eenvoudig bekijken via uw persoonlijke account. Op die manier loopt u nooit meer een nieuw item in de veiling mis en koopt u gemakkelijk kunst van Jean Jacques Morvan!

Waarom via Kunstveiling kunst van Jean Jacques Morvan kopen?

Via Kunstveiling koopt u unieke kunstwerken van Jean Jacques Morvan en andere erkende kunstenaars tegen veilingprijzen. Kunst kopen van Jean Jacques Morvan via Kunstveiling is toegankelijk, transparant en laagdrempelig. Dagelijks worden vele nieuwe kunstwerken in de veiling geplaatst, van moderne schilderijen tot oude prenten en van sculpturen tot design en sieraden. U stemt het aanbod gemakkelijk op uw eigen wensen af en wordt automatisch in contact gebracht met de verkoper als u na afloop van de veiling de hoogste bieder bent. U betaalt bij Kunstveiling slechts 15% veilingkosten over de hamerprijs. Dit wordt bij het uitbrengen van een bod al aangegeven, zodat u achteraf nooit voor verrassingen komt te staan.

Bovendien kunt u via Kunstveiling ook zelf kunst van Jean Jacques Morvan of andere erkende kunstenaars verkopen. Meer over het verkopen van kunst leest u op de pagina Kunst Verkopen.

Hoe breng ik een bod uit op een kunstwerk van Jean Jacques Morvan?

Kunst kopen van Jean Jacques Morvan begint bij het plaatsen van een bod. Om een bod uit te brengen op een kunstwerk van Jean Jacques Morvan, heeft u account bij Kunstveiling nodig. Hier maakt u gemakkelijk een account aan. Bij alle items in de veiling treft u detailgegevens van het kunstwerk, een openingsbod en een aflooptijd. Tot deze tijd kunt u een bod uitbrengen op het kunstwerk van Jean Jacques Morvan. Om meer kans te maken om de Jean Jacques Morvan te bemachtigen, kunt u een autobod instellen. Bent u de winnende bieder? Dan neemt de verkoper contact met u op. Is het kunstwerk helaas aan u voorbijgegaan? Bekijk dan het actuele aanbod met alle andere kunst van Jean Jacques Morvan! Let op: lees voordat u kunst gaat kopen of verkopen via Kunstveiling de veilingregels goed door.