5. Jean Paul Franssens

Jean Paul Franssens (1938-2003)

1 aangeboden items / 7 verkochte items

FA. (3 x Favoriet)

Jean Paul Franssens (Groningen, 5-2-1938, 19-6-2003) studeerde regie en zang in het Duitse Essen. Vervolgens was hij als regisseur werkzaam bij onder meer Opera Forum in Enschede en De Nederlandse Opera. Ook schreef hij toneelstukken en opera libretti die hij vaak zelf regisseerde en van decors voorzag.Als beeldend kunstenaar was hij autodidact. Zijn werk exposeerde hij veelvuldig in Nederland maar bijvoorbeeld ook in Parijs en Kopenhagen.Als schrijver debuteerde hij in 1981 met de novelle De wisselwachter, die verfilmd werd door cineast Jos Stelling onder dezelfde titel. Ook het derde deel uit zijn autobiografische trilogie Een gouden Kind (1991), Een Goede vader (1993) en Broederweelde (1995) werd door Jos Stelling in 1999 verfilmd onder de titel ?No trains, No plains?.Franssens had in de Amsterdamse kunstwereld veel vriendschappen. Zijn briefwisselingen met Henk Hofland en A.F.Th. van der Heijden zijn uitgegeven. A.F.Th. van der Heijden schreef in 2008, vijf jaar na Jean-Paul Franssens? dood, een requiem. Ook dook Franssens vaak op in de tekeningen van Peter van Straaten die werden gebundeld in het boekje "Mooi einde, h

Jean Paul Franssens - RUITER MET MYTHISCHE FIGUUR# 1996, mint kopen? Bied vanaf 185!

Jean Paul Franssens - RUITER MET MYTHISCHE FIGUUR# 1996, mint

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorsilkart

Eindtijd25-03-2021 om 21:32

Jaartal1996
TechniekPenseel (Inkt)
Afmetingen50 cm x 65 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst