5. Jorg Reme

Jorg Reme (1941)

8 aangeboden items / 240 verkochte items

FA. (24 x Favoriet)

Jörg REMÉ (Danzig 1941)

Schilder, Graficus

Opleiding:

Studie aan de Akademie der Bildenden Künste in Neurenberg en Rijksakademie van Beeldende Kunsten in Amsterdam. Tevens Accademia di belli Arti in Florence en Docent aan de Koninklijke Akademie voor Kunst en Vormgeving in 's-Hertogenbosch

Hij woont en werkt in Amsterdam en Venetië

Net als bij zijn voorbeelden uit de Renaissance kenmerken de schilderijen van Remé zich door een bijzonder heldere vlakverdeling. Scherp afgebakende vormen en figuren vormen tezamen de door hem geschapen droomwereld. Kleur speelt daarin altijd een belangrijke rol. Inhoudelijk zijn de schilderijen en litho's een afspiegeling van de zich steeds vernieuwende kunstenaar. In de beginperiode van de Remiaanse figuur experimenteert hij bijvoorbeeld met elementen uit badkamers. Kranen, water, bronnen, het zijn eeuwenoude symbolen voor de reiniging, de wedergeboorte, in dit geval misschien wel de wedergeboorte van de schilder zelf. Een Januskop die opduikt symboliseert de bewaking van het nieuwe en het oude. En ook dit is terug te voeren op Remé. Een aantal keren in de afgelopen decennia week Remé af van zijn oude vertrouwde lijn. Zo maakt hij in de zeventiger jaren - hij vraagt zich af of hij het allemaal wel goed doet - een korte uitstap naar de schilderkunst van het Wilde Schilderen. En wanneer hem rond 1990 het gevoel bekruipt dat hij te gecontroleerd werkt en te veel plant, besluit hij om een ander materiaal te kiezen: pastel. Remé: "Het werken met pastel staat dichter bij het tekenen, terwijl je er dezelfde diepe kleuren mee kunt bereiken als met olieverf." Hij gebruikt aanvankelijk warme kleuren, vooral rood. Later sluipen er rustiger tinten in zijn werk uit deze periode. De pastels hebben inderdaad een spontanere uitstraling dan de olieverfschilderijen van vroegere datum. Af en toe lijken ze zelfs schetsmatig, zonder daarbij echter aan kracht in te boeten

Exposities en prijzen:

Museum Boymans-van Beuningen, Rotterdam Stedelijk Museum, Amsterdam Gemeentemuseum, Arnhem Museum von Moderne Kunst, Strassburg

Duits Nederlands

8 aangeboden items van deze kunstenaar
Jorg Reme - Kleurenoffset-litho DE VLAG Handgesigneerd. kopen? Bied vanaf 20!

Jorg Reme - Kleurenoffset-litho DE VLAG Handgesigneerd.

Geplaatst doorSneekkunst

TechniekOffset
Afmetingen15 cm x 14 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jorg Reme - Litho, Rockgirl - Ingelijst kopen? Bied vanaf 35!

Jorg Reme - Litho, Rockgirl - Ingelijst

Geplaatst doorVeilingmeesterCollecties

Jaartal1981
TechniekLitho
Afmetingen83 cm x 68 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Jorg Reme - Litho, Zonder titel - Ingelijst kopen? Bied vanaf 35!

Jorg Reme - Litho, Zonder titel - Ingelijst

Jaartal1981
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Jorg Reme - zonder titel (compositie met figuur) kopen? Bied vanaf 75!

Jorg Reme - zonder titel (compositie met figuur)

Geplaatst doordoorn2150

Jaartal1989
TechniekLitho
Afmetingen50 cm x 64.8 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jorg Reme - Steendruk - zonder titel - Prent 190 - 21927 kopen? Bied vanaf 40!

Jorg Reme - Steendruk - zonder titel - Prent 190 - 21927

Geplaatst doorZaansgroen

Jaartal1973
TechniekLitho
Afmetingen65 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Jorg Reme - Jorg Reme: Litho zonder titel kopen? Bied vanaf 25!

Jorg Reme - Jorg Reme: Litho zonder titel

Geplaatst doorpleuntje

Jaartal1973
TechniekLitho
Afmetingen65.5 cm x 51.0 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jorg Reme - zonder titel kopen? Bied vanaf 110!

Jorg Reme - zonder titel

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal2000
TechniekEts/Aquatint
Afmetingen75 cm x 65 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jorg Reme - zonder titel kopen? Bied vanaf 120!

Jorg Reme - zonder titel

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal2000
TechniekEts/Aquatint
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst