5. Marcel Reijerman

Marcel Reijerman (1958)

1 aangeboden items / 14 verkochte items

FA. (6 x Favoriet)

1958.Marcel Reijerman studeerde aan de Akademie voor Beeldende Kunsten te Arnhem. Zijn werk bevindt zich in vele privécollecties, bij bedrijven (KPN, Bondsspaarbank, Ernst en Young, Arcadis, KLM, Delta Lloyd, Randstad), overheden (Provincie Gelderland, Provincie Zuid Holland, Ministerie van Buitenlandse Zaken) en musea (Centraal Museum Utrecht, Teylers Museum Haarlem).

Marcel Reijerman is een uitgesproken eigenzinnige kunstenaar: hij tovert ons zaken voor die we nooit hadden kunnen bedenken. Hij tekent een innerlijke wereld verwant aan onze werkelijkheid, maar gefilterd door bespiegelingen, hallucinaties en dromen. Gebruikmakend van niet-hiërarchische visuele modellen en tradities, zonder centraal perspectief, toont hij een verhaal als een aantal gelijktijdige gebeurtenissen. Hij grijpt zo terug op de manier waarop schilders in de late Middeleeuwen en de vroege Renaissance de wereld voorstelden: plat werd bol en vlakke voorstellingen kregen een verschiet. Die verschillende manieren worden gelijkwaardig en door elkaar heen gebruikt, waarbij hij boven- en benedenwereld, waarheid en illusie, realisme en verbeelding, en werkelijkheid en fantasie mengt. De tekeningen van Reijerman kun je in heel veel tijd niet leegkijken: integendeel, terwijl je kijkt worden ze voller en voller (tekst deels ontleend aan Arno Kramer, Cees de Boer en Alex de Vries)

Marcel Reijerman - Raamwerk kopen? Bied vanaf 50!

Marcel Reijerman - Raamwerk

Geplaatst doorkunstliefhebbe

Eindtijd30-07-2021 om 22:18

Jaartal1987
TechniekGemengde Druktechniek
Afmetingen52 cm x 42 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst