5. Nic Jonk

Nic Jonk (1928-1994)

8 aangeboden items / 141 verkochte items

FA. (83 x Favoriet)

Nic JONK (Schermerhorn 1928 - Alkmaar 1994)

Beeldhouwer, Aquarellist, Tekenaar, Schilder

Nic Jonk, geboren in Noord Holland verloor vroeg zijn vader en een zusje. Hij groeit op in Noord Scharwoude en Oudkarspel, maar vertrekt direct na de oorlog naar Amsterdam Na lessen aan de Kunstnijverheidsschool en de Rijksnormaalschool (modeltekenen) volgt hij van 1953 tm 1956 de Opleiding Beeldhouwen aan de Rijksacademie voor Beeldende Kunsten te Amsterdam, waarna hij zich in deze stad vestigt als vrij kunstenaar.

Hij schilderde, tekende en aquarelleerde met meestal de oerelementen als onderwerp, water, aarde, zon, de vrouw, de moeder, walvissen, dolfijnen. Hij is echter het meest bekend geworden als Beeldhouwer. Hij heeft veel grote monumentale bronzen beelden gemaakt die over de hele wereld te vinden zijn.

Nic Jonk heeft tevens aan veel kunstopleidingen les gegeven, oa aan de Rietveld Academie te Amsterdam en was lid van oa ?arte et .

Het werk van Nic Jonk. bevindt zich in vele museale, bedrijfs- en particuliere collecties, o.a. in de Rijkscollectie.

8 aangeboden items van deze kunstenaar
Laatste
kans
Nic Jonk - Naakt kopen? Bied vanaf 110!

Nic Jonk - Naakt

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1980
Afmetingen65 cm x 49 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Nic Jonk - Ingelijste zeefdruk: geliefden - 1980 kopen? Bied vanaf 75!

Nic Jonk - Ingelijste zeefdruk: geliefden - 1980

Geplaatst doorKiewitKunstonder100euro

Jaartal1980
Afmetingen74 cm x 92 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst

Nic Jonk - Kind in Kinderstoel kopen? Bied vanaf 60!

Nic Jonk - Kind in Kinderstoel

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorSusan76

TechniekHoutskool
Afmetingen50 cm x 30 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Nic Jonk - Vrouwelijk naakt met slang uit 1979 kopen? Bied vanaf 35!

Nic Jonk - Vrouwelijk naakt met slang uit 1979

Geplaatst doorBuisArthouse

Jaartal1979
TechniekLitho
Afmetingen92 cm x 72 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Nic Jonk - Zeefdruk: Dolfijnen - 1990 kopen? Bied vanaf 49!

Nic Jonk - Zeefdruk: Dolfijnen - 1990

Jaartal1990
Afmetingen22 cm x 35 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout
Nic Jonk - Aquarel - Nieuw ingelijst! kopen? Bied vanaf 115!

Nic Jonk - Aquarel - Nieuw ingelijst!

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorD-Art

Jaartal1990
TechniekAquarel
Afmetingen51 cm x 45 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorD-Art

Jaartal1990
TechniekAquarel
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Nic Jonk - Liggend en zittend naakt kopen? Bied vanaf 110!

Nic Jonk - Liggend en zittend naakt

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1980
Afmetingen49 cm x 65 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst