5. Otto Eerelman

Otto Eerelman (1839-1926)

2 aangeboden items / 3 verkochte items

FA. (17 x Favoriet)

Otto EERELMAN (Groningen, 23 maart 1839 - aldaar, 3 oktober 1926) was een kunstschilder, etser en lithograaf die vooral bekend geworden is dankzij zijn natuurgetrouwe schetsen en schilderijen van honden en paarden. Ook vervaardigde hij als hofschilder diverse portretten van Prinses Wilhelmina in haar jonge jaren en later als Koningin.In 1898 werd het kunstalbum Paardenrassen uitgegeven, waarin verklarende teksten van E.A.L. Quadekker werden begeleid door eenenveertig lithografie_n (vervaardigd door Richard Schoenbeck) van Eerelmans paardenschilderijen. Vanwege de gedegen vakkennis van legerkaptein-dierenarts Quadekker en de zeer nauwkeurige schetsen en schilderijen van Eerelman was dit een hoog gewaardeerd en gewild boekwerk. Als eerbetoon aan de koninklijke familie kreeg het lievelingspaard "Woyko" van Koningin Wilhelmina een prominente plaats aan het begin van het boek. Litho nr. 27

2 aangeboden items van deze kunstenaar

Otto Eerelman - mooi ingelijste aquarel van een wagen met twee paarden kopen? Bied vanaf 325!

Otto Eerelman - mooi ingelijste aquarel van een wagen met twee paarden

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorMiles

Eindtijd25-06-2021 om 19:18

TechniekAquarel
Afmetingen34 cm x 44 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Otto Eerelman - Lippizaner paard kopen? Bied vanaf 150!

Otto Eerelman - Lippizaner paard

Grafiek tot 1900

Geplaatst doorciscus_9com

Eindtijd09-07-2021 om 21:15

Jaartal1898
TechniekLitho
Afmetingen44.5 cm x 59.5 cm (h x b)
GesigneerdIn de plaat gesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst