5. Rien van den Brink

Rien van den Brink (1923-2013)

1 aangeboden items / 7 verkochte items

FA. (10 x Favoriet)

Rien van den BRINK Geboren op 17 februari 1923 te Oosterhout Noord-Brabant waar hij tot zijn 18e woont en opgroeit. In 1945 als eerste ingeschreven aan de kunstacademie St.Joost te Breda, waar hij zijn vrouw Beatrijs leert kennen. Docenten Gerrit de More_ (grafiek en figuurtekenen) en Dio Rooves(schilderen). Na enkele jaren Sint Joost vertrekt hij naar een afgelegen boerderij in de buurt van Hilvarenbeek, waar hij zich in afzondering verder ontwikkelt.Door toedoen van Jan Naaykens, destijds hoofdredacteur van het weekblad Edel Brabant, waar Rien van den Brink als illustrator aan verbonden was, krijgt hij zijn eerste expositie in Tilburg.In 1949 krijgt hij de beschikking over een klein onbewoonbaar verklaard boerderijtje in Hoge Mierde, waar hij, nadat het hoognodige opknapwerk gedaan is, met zijn vrouw Beatrijs Vandepoel, gaat wonen,In 1952 verhuist hij naar de Hees in Eersel. Beroepshalve is hij tot die tijd voornamelijke werkzaam als illustrator voor een aantal periodieken; hij maakt veel gelegenheidsgrafiek.Tijdens de gehele wederopbouwperiode maakt hij talrijke werken in de momunentale kunstsector, zoals wandschilderingen, moza_eken, glas-in-lood. Hij voert samen met zijn vrouw ook kunstnaaldwerk uit.Omdat allerlei zakelijke beslommeringen en besprekingen met kerk-schoolbesturen hem teveel worden, stopt hij abrupt met dit soort werk, vooral omdat er voor vrij werk geen tijd overblijft.Hij kiest in 1956, hij heeft dan vijf kinderen, voor het kunstonderwijs. Het geeft hem meer ruimte om zich te richten op dat wat hij wil: de vrije kunst. 1961.Vijftien tekeningen met begeleidende gedichten verschijnen in de bundel 'Dossier'. De originele tekeningen zijn opgenomen in het Museum Ein Charod in Israel.In 1969 wordt het huis uitgebreid met een kunstzaal onder de naam De Hoge Hees. Jaarlijks organiseert zijn vrouw Beatrijs er acht tentoonstellingen met ruimtelijke werk in alle variaties. Omdat Rien van den Brink gebruik kan maken van de wandruimte hoeft hij niet meer naar elders uit te wijken voor het tonen van zijn ontwikkeling.1976. Als Rien 52 jaar is, maakt hij 52 werken onder de titel 'Drie-Kwart', omdat hij denkt dat zijn leven er voor driekwart opzit. Een ets uit deze serie wordt door NRC Handelsblad gekozen als prent voor zijn lezers, in een oplage van 150.1984. Uitgave van het boek 'Tekens van Leven' door zijn zoon, prof.dr. Gabri_l J.M. van den Brink.1998. Rien van den Brink wordt 75 jaar. Kleine overzichtsexpositie van zijn werk, waarvoor uitzonderlijk veel belangstelling is.2005. Publicatie van het boek Gezien de mens. Expositie in de Hoge Hees.2008. Expositie in Studiecentrum Soeterbeek, conferentieoord van de Radboud Universiteit Nijmegen.

Rien van den Brink - Drie-kwart kopen? Bied vanaf 55!

Rien van den Brink - Drie-kwart

Geplaatst doorKunstbedrijf

Eindtijd30-05-2021 om 22:50

Jaartal1984
TechniekEts
Afmetingen48 cm x 38 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst