5. Willem Heesen

Willem Heesen (1925-2007)

2 aangeboden items / 32 verkochte items

FA. (39 x Favoriet)

Willem Heesen was kunstenaar en ontwerper van glazen objecten. Hij was een belangrijke figuur in de ontwikkeling van de vrije glaskunst en studioglasbeweging. Heesen leerde tekenen en boetseren aan de Burgeravondschool voor Kunstindustrieel Onderwijs. Toen hij in aanraking kwam met de Vereenigde Glasfabrieken, leerde hij glas als materiaal kennen en maakte hij kennis met Andries Copier. In de jaren veertig werd hij aangenomen als student aan de Glasschool Leerdam, waar Copier hem lesgaf samen met onder andere Livinus van der Bundt en Siebren Valkema. Hij studeerde verder aan de Vrije Academie voor Beeldende Kunst in Den Haag en ging ontwerpen bij de glasfabriek in Leerdam waar hij in de jaren zestig hoofdontwerper werd. In 1977 richtte hij een eigen glasstudio op genaamd De Oude Horn. Dit werd een ontmoetingsplaat voor kunstenaars die wilden experimenteren met glas.

2 aangeboden items van deze kunstenaar

Willem Heesen - Softpot kopen? Bied vanaf 75!

Willem Heesen - Softpot

Glas / Keramiek

Geplaatst doorOzogoed

Eindtijd25-06-2021 om 19:36

Jaartal1974
Afmetingen30 cm x 27 cm x 15 cm (h x b x d)
GesigneerdOngemerkt
Willem Heesen - art glass special kopen? Bied vanaf 390!

Willem Heesen - art glass special

Glas / Keramiek

Geplaatst doorJacques-Robert

Eindtijd20-07-2021 om 22:31

Jaartal1990
Afmetingen11 cm x 9 cm x 9 cm (h x b x d)
GesigneerdHandgesigneerd