Aart van Dobbenburgh - H Roland Holst

Aart van Dobbenburgh - H Roland Holst kopen? Bied vanaf 100!
Aart van Dobbenburgh - H Roland Holst kopen? Bied vanaf 100!Aart van Dobbenburgh - H Roland Holst kopen? Bied vanaf 100!
  • Aart van Dobbenburgh (1899-1988)
Type kunstwerk Grafiek (handgesigneerd)
Jaartal 1949
Techniek Litho
Ingelijst Ingelijst
Afmetingen 26 x 18 cm (h x b)
Incl. lijst 37 x 29 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Oplage 1/50
Deze litho toont een indringend portret van Henriette Roland Holst, weergegeven in driekwart profiel. Aart van Dobbenburgh legt met een fijnzinnig en beheerst lijnenspel de nadruk op gelaatsuitdrukking en innerlijke concentratie. De subtiele modellering van licht en schaduw geeft het portret een psychologische diepte en een ingetogen, contemplatieve sfeer. Het werk past goed binnen de Nederlandse portretkunst van de twintigste eeuw, waarin karakter en intellectuele aanwezigheid belangrijker zijn dan uiterlijke idealisering.
ConditieRedelijk
Het papier vertoont duidelijke en gelijkmatige ouderdomsverkleuring. Geen zichtbare scheuren of papierverlies waargenomen. De litho-afdruk is intact en goed leesbaar, met voldoende detail en nuance. Passe-partout en lijst zijn functioneel maar niet zuurvrij en tonen lichte veroudering.
Binnen Nederland € 8,70
Naar België € 13,00
Naar Duitsland € 13,00
Europese Unie € 13,00
Wereldwijd € 25,25

Aart van Dobbenburgh (1899-1988)

Nederlands Nederlands Alle items van deze kunstenaar (21)

Geplaatst door  NoekKnuist
Lid sinds 2025
0 verkochte items
Alle items (8)
29 cm
37 cm
18 cm
26 cm