5. Aart van Dobbenburgh

Aart van Dobbenburgh (1899-1988)

10 aangeboden items / 319 verkochte items

FA. (45 x Favoriet)

Aart van DOBBENBURGH (Amsterdam 1899 - Haarlem 1988)

Graficus

Opleiding: Aan de Kunstnijverheidsschool Quellinus te Amsterdam genoot hij zijn eerste opleiding.

Aart van Dobbenburgh was een Nederlands kunstenaar en graficus. Van Dobbenburgh werd bekend door zijn verfijnde lithografie_n. Zijn lithografie_n kennen diverse onderwerpen, zoals bloemen, portretten, landschappen, maar de menselijke handen waren zijn favoriet.

Van Dobbenburgh illustreerde onder meer werken van de Russische schrijvers Tolstoj en Dostojevski. In 1949 verscheen Tolstojs 'Oorlog en Vrede' met lithografie_n van de hoofdfiguren door Van Dobbenburgh. Ook tekende hij 'Katoesja' en 'Maria' uit Tolstojs Opstanding en Anna Karenina naar de gelijknamige romans.

Exposities en prijzen:

In 1965 ontving hij de Leo Tolstoj-medaille. Korte tijd daarna benoemde koningin Juliana Aart van Dobbenburgh tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Zijn werk is vertegenwoordigd in het Rijksprentenkabinet te Amsterdam, Museum Boijmans Van Beuningen te Rotterdam, Gemeentemuseum Den Haag, Teylers Museum te Haarlem, Museu de Ovar te Portugal en in particuliere collecties over de gehele wereld.

10 aangeboden items van deze kunstenaar
Aart van Dobbenburgh - Litho - 1956 kopen? Bied vanaf 49!

Aart van Dobbenburgh - Litho - 1956

Geplaatst doorKiewitKunstonder100euro

Jaartal1956
TechniekLitho
Afmetingen64.5 cm x 48 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aart van Dobbenburgh - Litho: Marthy kopen? Bied vanaf 55!

Aart van Dobbenburgh - Litho: Marthy

Jaartal1958
TechniekLitho
Afmetingen43 cm x 34 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aart van Dobbenburgh - Litho: bloemen - 1969 kopen? Bied vanaf 50!

Aart van Dobbenburgh - Litho: bloemen - 1969

Jaartal1969
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Aart van Dobbenburgh - Marthy kopen? Bied vanaf 65!

Aart van Dobbenburgh - Marthy

Geplaatst dooradvanriel

Jaartal1958
TechniekLitho
Afmetingen68 cm x 52 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Aart van Dobbenburgh - Elfde portret van Marthy kopen? Bied vanaf 70!

Aart van Dobbenburgh - Elfde portret van Marthy

Geplaatst dooradvanriel

Jaartal1960
TechniekLitho
Afmetingen72 cm x 53 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Aart van Dobbenburgh - Korenschoven 21/25 kopen? Bied vanaf 60!

Aart van Dobbenburgh - Korenschoven 21/25

Geplaatst dooradvanriel

Jaartal1933
TechniekLitho
Afmetingen46 cm x 56 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Aart van Dobbenburgh - stilleven kopen? Bied vanaf 45!

Aart van Dobbenburgh - stilleven

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1928
TechniekLitho
Afmetingen65 cm x 48 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aart van Dobbenburgh - Stilleven III kopen? Bied vanaf 50!

Aart van Dobbenburgh - Stilleven III

Geplaatst dooradvanriel

Jaartal1925
TechniekLitho
Afmetingen64 cm x 48 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Aart van Dobbenburgh - Litho - 1958 kopen? Bied vanaf 49!

Aart van Dobbenburgh - Litho - 1958

Jaartal1958
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aart van Dobbenburgh - Litho - 1957 kopen? Bied vanaf 49!

Aart van Dobbenburgh - Litho - 1957

Jaartal1957
TechniekLitho
Afmetingen47.5 cm x 64.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst