Aart van Dobbenburgh - Dahlia Lithografie - Handgesigneerd r.o. - 1977

Aart van Dobbenburgh - Dahlia Lithografie - Handgesigneerd r.o. - 1977 kopen? Bied vanaf 60!
Aart van Dobbenburgh - Dahlia Lithografie - Handgesigneerd r.o. - 1977 kopen? Bied vanaf 60!Aart van Dobbenburgh - Dahlia Lithografie - Handgesigneerd r.o. - 1977 kopen? Bied vanaf 60!Aart van Dobbenburgh - Dahlia Lithografie - Handgesigneerd r.o. - 1977 kopen? Bied vanaf 60!Aart van Dobbenburgh - Dahlia Lithografie - Handgesigneerd r.o. - 1977 kopen? Bied vanaf 60!Aart van Dobbenburgh - Dahlia Lithografie - Handgesigneerd r.o. - 1977 kopen? Bied vanaf 60!Aart van Dobbenburgh - Dahlia Lithografie - Handgesigneerd r.o. - 1977 kopen? Bied vanaf 60!Aart van Dobbenburgh - Dahlia Lithografie - Handgesigneerd r.o. - 1977 kopen? Bied vanaf 60!Aart van Dobbenburgh - Dahlia Lithografie - Handgesigneerd r.o. - 1977 kopen? Bied vanaf 60!Aart van Dobbenburgh - Dahlia Lithografie - Handgesigneerd r.o. - 1977 kopen? Bied vanaf 60!
  • Aart van Dobbenburgh (1899-1988)
Type kunstwerk Grafiek (handgesigneerd)
Jaartal 1977
Techniek Litho
Ingelijst Ingelijst
Afmetingen 42 x 27 cm (h x b)
Incl. lijst 55 x 45 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Prachtige lithografie van de kunstenaar Aart van Dobbenburgh. Het werk is handgesigneerd, uit 1977.

Aart van Dobbenburgh was een Nederlands kunstenaar en graficus en genoot zijn eerste opleiding aan de Kunstnijverheidsschool Quellinus te Amsterdam . Van Dobbenburgh werd bekend door zijn verfijnde lithografieën. Zijn lithografieën kennen diverse onderwerpen, zoals bloemen, portretten, landschappen, maar de menselijke handen waren zijn favoriet.
Van Dobbenburgh illustreerde onder meer werken van de Russische schrijvers Tolstoj en Dostojevski. In 1949 verscheen Tolstojs 'Oorlog en Vrede' met lithografieën van de hoofdfiguren door Van Dobbenburgh. Ook tekende hij 'Katoesja' en 'Maria' uit Tolstojs Opstanding en Anna Karenina naar de gelijknamige romans.

Exposities en prijzen:
In 1965 ontving hij de Leo Tolstoj-medaille. Korte tijd daarna benoemde koningin Juliana Aart van Dobbenburgh tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Zijn werk is vertegenwoordigd in het Rijksprentenkabinet te Amsterdam, Museum Boijmans Van Beuningen te Rotterdam, Gemeentemuseum Den Haag, Teylers Museum te Haarlem, Museu de Ovar te Portugal en in particuliere collecties over de gehele wereld.

Binnen Nederland € 12,75
Naar België € 17,00
Naar Duitsland € 17,00
Europese Unie € 17,00
Wereldwijd € 30,00

Aart van Dobbenburgh (1899-1988)

Nederlands Nederlands Alle items van deze kunstenaar (21)

Geplaatst door  vintagegoods
Lid sinds 2025
1 verkochte items
Alle items (1)
45 cm
55 cm
27 cm
42 cm