Aart van Dobbenburgh - Zonder titel (boeket) - Verkocht

Aart van Dobbenburgh - Zonder titel (boeket) kopen? Bied vanaf 55!
Grafiek (handgesigneerd)

Aart van Dobbenburgh - Zonder titel (boeket) kopen? Bied vanaf 55!Aart van Dobbenburgh - Zonder titel (boeket) kopen? Bied vanaf 55!Aart van Dobbenburgh - Zonder titel (boeket) kopen? Bied vanaf 55!Aart van Dobbenburgh - Zonder titel (boeket) kopen? Bied vanaf 55!Aart van Dobbenburgh - Zonder titel (boeket) kopen? Bied vanaf 55!Aart van Dobbenburgh - Zonder titel (boeket) kopen? Bied vanaf 55!
  • Aart van Dobbenburgh (1899-1988)
TypeGrafiek (handgesigneerd)
Jaartal1970
TechniekLitho
IngelijstIngelijst
Afmetingen43 x 32 cm (h x b)
Incl. lijst64 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Litho uit 1970. Gesigneerd rechtsonder en in de druk met monogram en jaartal.
Bladmaat: 45 x 34 cm. Beeldmaat: 43 x 32 cm. Lijstmaat: 64 x 50 cm.
Ingelijst met zuurvrije materialen in fraaie zwart houten lijst, zie foto's.
Het werk kan verstuurd worden, maar ophalen heeft de voorkeur vanwege het glas.

Aart van Dobbenburgh (Amsterdam, 30 september 1899 – Haarlem, 3 juli 1988) was een Nederlands kunstenaar en graficus.
Van Dobbenburgh werd bekend door zijn lithografieën. Hij tekende diverse onderwerpen, zoals bloemen, portretten, landschappen, maar de menselijke handen waren zijn favoriet.

Zijn totale lithografische oeuvre beslaat naar schatting circa 800 werken. Daarnaast maakte hij een aantal houtsneden en aquarellen. Landelijke bekend zijn de lithografieën van moeder koningin Emma (1936), zijn neef dr. Willem Drees (1949), Henriette Roland Holst (1949) en de toenmalige koningin Juliana (1961).
Van Dobbenburgh illustreerde onder meer werken van de Russische schrijvers Tolstoj en Dostojevski. In 1949 verscheen Tolstojs 'Oorlog en Vrede' met lithografieën van de hoofdfiguren door Van Dobbenburgh. Ook tekende hij 'Katoesja' en 'Maria' uit Tolstojs Opstanding en Anna Karenina naar de gelijknamige romans.
Werk van Van Dobbenburgh is vertegenwoordigd in het Rijksprentenkabinet te Amsterdam, Museum Boijmans Van Beuningen te Rotterdam, Jeroen Boschhuis te 's-Hertogenbosch, Gemeentemuseum Den Haag, Nederlands Steendrukmuseum te Valkenswaard , Teylers Museum te Haarlem, Museu de Ovar te Portugal en in particuliere collecties over de gehele wereld.

De randen van de litho vertonen lichte beschadigingen door vorige inlijsting.
Binnen Nederland € 7,25
Naar België € 13,00
Naar Duitsland € 13,00
Europese Unie € 13,00
Wereldwijd € 25,00

ObjectlocatieLEIDSCHENDAM,  Nederland
Starttijd15-12-2023 om 9:03
Eindtijd22-12-2023 om 19:42
Log in of registreer om de biedgeschiedenis te bekijken