Auke de Vries - Auke de Vries, ets, z.t. - Verkocht

Auke de Vries, ets, z.t. kopen? Bied vanaf 80!
Grafiek (handgesigneerd)

Auke de Vries, ets, z.t. kopen? Bied vanaf 80!Auke de Vries, ets, z.t. kopen? Bied vanaf 80!
  • Auke de Vries (1937)
Type kunstwerk Grafiek (handgesigneerd)
Gesigneerd Handgesigneerd

Ets uit de PTT collectie (ca. 1980), i.z.g.st. Bladformaat 48 x 61 cm (beeldformaat 39 x 39 cm), oplage 4/15, r.o in potlood gesigneerd.

Auke de Vries (Bergum, 1937), Nederlands beeldhouwer en tekenaar, was aanvankelijk werkzaam als schilder en graficus. Vanaf de jaren zeventig maakt hij metalen sculpturen. Zijn beelden zijn lichte, abstracte constructies, opgebouwd uit geometrische vormen die lijken te zweven: lijnen, kegels, kubussen, cilinders en vlakken, zoals het 200 meter lange Maasbeeld ('de bedelketting') bij de Willemsbrug in Rotterdam. De Vries laat zijn beelden aansluiten bij de architectuur ter plekke.